با همكاری پژوهشگاه فضایی و معاونت علمی؛

مجوز تاسیس شركت خلاق در حوزه گردشگری فضاپایه اعطا می شود

مجوز تاسیس شركت خلاق در حوزه گردشگری فضاپایه اعطا می شود به گزارش عصر لینك معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: با همكاری معاونت علمی به ایده های برتر در حوزه گردشگری فضاپایه، مجوز تاسیس شركت خلاق اعطا می شود.


به گزارش عصر لینك به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، هادی رضایی با اشاره به اینكه رویداد تخصصی در حوزه گردشگری فضاپایه همزمان با هفته جهانی فضا در ایام ۱۶ و ۱۷ مهرماه جاری برگزار می شود، اضافه كرد: رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارك ها وگردشگاههای موضوعی فضاپایه با همكاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان فضایی ایران انجام می شود.
وی برگزاری این رویداد را برمبنای قراردادی عنوان نمود كه با دانشگاه صنعتی شریف درباب پارك های فضاپایه به امضاء رسیده و در دست اجرا است و اظهار داشت: این رویداد با هدف ترویج علم و فناوری فضایی در جامعه متناسب با ارزش های اسلامی و ایرانی انجام خواهد شد.
معاون پژوهش وفناوری پژوهشگاه فضایی، ایجاد پارك های موضوعی را نیازمند سرمایه گذاری های زیاد دانست و اظهار داشت: برخی شركت ها تمایل خودرا جهت شركت در این رویداد و سرمایه گذاری اعلام نموده اند.
وی با اشاره به اینكه الان مواردی زیادی از پارك های موضوعی فضاپایه در كشورهای مختلف تاسیس شده است، اظهار داشت: امارات متحده عربی اعزام فضانورد مریخ را در دستور كار قرار داده و براین اساس ایجاد پارك موضوعی سرپوشیده ای را به منظور شبیه سازی مریخ راه اندازی كرده است.
رضایی با اشاره به اینكه ایجاد پارك های موضوعی سبب كسب درآمد، رشد اقتصادی و آورده های فرهنگی و آموزشی می شود، افزود: در كشور نیز پتانسیل های بالایی جهت راه اندازی پارك های موضوعی وجود دارد كه از آن جمله می توان به تپه های مریخی در دامغان، دره ستارگان جزیره قشم و رصدخانه آلاشت در سواد كوه اشاره نمود.
وی با اشاره به اینكه برمبنای فراخوان انتشار یافته رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارك ها وگردشگاههای موضوعی فضاپایه، صاحبان ایده می توانند ایده های خودرا در حوزه های مرتبط تا دهم مهر ماه بوسیله سایت spacepark.ir ارسال كنند، اشاره كرد: داوری طرح ها در ایام ۱۶ و ۱۷ مهر ماه صورت می گیرد و به سه تیم اول برتر این رویداد مجوز تاسیس شركت های خلاق با همكاری معاونت علمی اعطا می شود. این شركت ها از تسهیلاتی چون معافیت از مالیات برخوردار می شوند.
به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، هفته جهانی فضا همه ساله در ایام ۱۲ تا ۱۸ مهرماه انجام می شود. این رویداد به سبب اولین پرتاب ماهواره اسپوتنیك به فضا از طرف سازمان ملل نامگذاری شده است.


منبع:

1398/07/08
20:48:59
5.0 / 5
4535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب