هكرهای مودم وای فای شناسایی شدند

هكرهای مودم وای فای شناسایی شدند عصر لینك: متخصصان امنیتی در شركت كاسپرسكی گروهی از هكرها را شناسایی كرده اند كه از سال ۲۰۱۲ مودم های اینترنت بی سیم وای فای كاربران را هك می كرده اند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكر نیوز، مدت هاست كه محققان و پژوهشگران خیلی از امنیت ضعیف پروتكل های مودم های اینترنت بی سیم وای فای می گویند و همواره به كاربران وای فای اخطار می دهند كه به امنیت سایبری در مودم های خانه یا محل كارشان اطمینان نكنند.
همانطور كه محققان اخطار داده اند، امنیت اینترنت بی سیم وای فای همچنان در هاله ای ابهام و شك و شبهه های متعددی به سر می برد؛ حالا متخصصان امنیتی در شركت كاسپرسكی در تازه ترین گزارش خود اعلام نموده اند گروهی از هكرها از سال ۲۰۱۲ میلادی یعنی شش سال پیش تابحال در تلاش بودند به مودم و روتر وای فای كاربران نفوذ یابند و اطلاعات شخصی و محرمانه شان را به سرقت ببرند.
آنها در بیانیه خود اعلام نموده اند هكرها با انتشار یك بدافزار خطرناك و مخرب، دستگاه های اینترنت بی سیم وای فای كاربران را هك كرده و با روش پیچیده و هوشمندانه ای به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا كرده اند.
نكته جالب اینجاست كه این هكرها به مدت شش سال در حال استخراج و كسب اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران با استفاده از مودم های وای فای بوده و شناسایی هم نشده اند.

بدافزار مورد استفاده آن ها كه Slingshot نام دارد، هزاران كاربر قربانی در مناطق مختلف جهان بخصوص خاورمیانه و آفریقا بر جای گذاشته است.

كاسپرسكی در گزارش بلند بالا و ۲۵ صفحه ای خود خاطر نشان كرده است كه هكرها و مجرمان سایبری با سوءاستفاده از صدمه پذیری و حفره های امنیتی موجود برروی پروتكل های مودم های وای فای توانستند كه به صورت چراغ خاموش و كاملا ناشناس به كامپیوتر و اطلاعات ذخیره شده كاربران نفوذ و دسترسی پیدا كنند.
1396/12/22
16:42:46
5.0 / 5
4958
تگهای مطلب: اینترنت , بدافزار , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب