برای اولین بار؛

هك مخفی گوشیها و بلندگوهای هوشمند با لیزر ممكن شد

هك مخفی گوشیها و بلندگوهای هوشمند با لیزر ممكن شد به گزارش عصر لینك محققان امنیتی به روشی جدید برای هك گوشیها و بلندگوهای هوشمند دست یافته اند كه در چارچوب آن از لیزر برای صدور مخفیانه فرامین صوتی برای فعال كردن بلندگوهای مذكور استفاده می شود.به گزارش عصر لینك به نقل از انگجت، با استفاده از این روش می توان برخی گوشیهای مجهز به دستیار صوتی و هر بلندگوی هوشمندی را هك كرد، حتی اگر فاصله منبع منتشركننده لیزر از بلندگو بیشتر از صد متر باشد.
نشانگرهای لیزری كه برای انتشار نور لیزر به كار می روند، قابلیت فریب دادن بلندگوهای هوشمند، گوشیهای همراه و تبلت ها را دارند و می توانند از قابلیت درك فرامین صوتی این دستگاه های الكترونیك برای فعال كردن آنها و اجرای برنامه ها و دستورات مختلف سواستفاده كنند.
حالا این ضعف برای سواستفاده گسترده به كار گرفته شده و محققان ژاپنی و آمریكایی با همكاری یكدیگر از این روش برای خرید اقلام مختلف از راه بلندگوهای هوشمند بهره گرفته اند.
آنان با فعال كردن دستیار صوتی شركت های گوگل، آمازون و اپل از راه تاباندن اشعه لیزر نشانگرهای لیزری بر روی میكروفون بلندگوهای مختلف هوشمند، برای خرید غیرقانونی و مخفیانه اقدام نموده اند.
پژوهشگران مذكور پس از هفت ماه كار تحقیقاتی موفق به هك كردن دهها بلندگو در فواصل ۷۰ تا ۱۱۰ متری از منبع انتشار لیزر شده اند. برای متمركز كردن لیزر بر روی میكروفون بلندگوهای هدف از لنزهای تله فوتو استفاده شده است. به همین شیوه بلندگوی گوگل هوم فریب داده شد تا درب پاركینگ یك منزل را با صدور فرمان صوتی باز كند.
به گفته محققان یك صفحه كوچك به نام دیافراگم در داخل میكروفن این دستگاه ها وجود دارد كه در صورت برخورد صدا حركت می كند و لیزر می تواند این حركت را تكرار كرده و آنرا به علایم برقی تبدیل كند كه دستگاه قادر به درك آن باشد. از این روش برای باز كردن قفل هوشمند درب ها هم می توان استفاده نمود.
پژوهشگران مذكور می گویند این مورد را به اطلاع شركت های تسلا، فورد، آمازون، اپل و گوگل رسانده اند تا آنها هر چه سریع تر شیوه طراحی میكروفون بلندگوهای هوشمند خویش را تغییر دهند. این روش تاكنون برای هك بلندگوی گوگل هوم، نست، بلندگوی اكو پلاس / شو / دات، پرتال مینی فیسبوك، فایركیوب تی وی، اكو بی ۴، دستیار صوتی سیری آیفون ایكس آر، آی پد ۶th Gen، دستیار صوتی گوشیهای گالكسی اس ۹ و پیكسل ۲ گوگل استفاده شده است.

1398/08/14
23:07:22
4610
5.0 / 5
تگهای مطلب: الكترونیك , گوگل , هك , هوشمند
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب