۳ فناوری كه توسعه پایدار را در انقلاب چهارم صنعتی شتاب می بخشد

۳ فناوری كه توسعه پایدار را در انقلاب چهارم صنعتی شتاب می بخشد عصر لینك: معاون دبیر كل سازمان ملل، ایجاد فرصت های برابر برای كشورها به منظور بهره مندی از فناوری گقت: هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و رباتیك از فناوری هایی هستند كه به توسعه پایدار شتاب می بخشند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا دكتر آرمیدیا جابانا امروز در افتتاحیه نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، فناوری را ابزاری برای نیل به اهداف توسعه پایدار دانست و اضافه كرد: انقلاب چهارم صنعتی در حال رخ دادن است و فناوری های هوش مصنوعی، ربات ها و اینترنت اشیا سه ركن اصلی اقتصاد جدید را تشكیل می دهند؛ چونكه این فناوری ها پتانسیلی هستند كه به توسعه پایدار شتاب می بخشند.
وی ادامه داد: از نظر فناوری محدودیت هایی را می بینیم كه باید بوسیله مثلث همكاریهای شمال-شمال و جنوب- جنوب مرتفع شود و در این راه باید توجه ویژه ای به تلاش های صورت گرفته داشته باشیم.
جابانا با اشاره به اینكه تاكید مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه بر همه گیری فناوری است، افزود: در این راه باید مطمئن شویم كه فقیرترین افراد هم از فناوری بهره مند می شوند.
وی با اشاره به تصویب قطعنامه ای در اجلاس كشورهای اسكاپ، اظهار داشت: بر طبق این قطعنامه كشورهای اسكاپ باید از فناوری برای توسعه پایدار در منطقه آسیا و اقیانوسیه استفاده كنند و ما از كشورهای عضو تقاضا داریم كه بر طبق این قطعنامه مبادرت به برگزاری مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه كنند.

رئیس اسكاپ اضافه كرد: بعد از تصویب این قطعنامه در سال ۲۰۱۸ ایران بعنوان برگزاركننده نخستین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه برگزیده شد.
وی اظهار داشت: ما باید اطمینان حاصل نماییم كه كشورهای عضو در انقلاب چهارم صنعتی كمیته هایی را به وجود آورده اند تا برمبنای آن تعاملات بین بخش های خصوصی و ذینفعان فناوری ایجاد شود.
جابانا اشاره كرد: ما پلت فرم های جدیدی برای فناوری ایجاد كردیم و از كشورهای عضو درخواست شد كه در برنامه های خود از فناوری بهره ببرند و نشان دهند كه فناوری چه اثراتی در محیط زیست و جوامع دارد.
وی ادامه داد: كار ما ایجاد فرصت های برابر برای افراد عادی و فقیر در بهره مندی از فناوری است و در این مجمع نیز به این مساله تاكید می نماییم.
منبع:

1398/03/21
14:16:20
5.0 / 5
4631
تگهای مطلب: ابزار , اقتصاد , اینترنت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب