آذری جهرمی اعلام كرد

ثبت ۴۲ میلیارد تومان كلاهبرداری و تراكنش غیرمجاز

ثبت ۴۲ میلیارد تومان كلاهبرداری و تراكنش غیرمجاز عصر لینك: وزیر ارتباطات اعلام نمود كه آمار پلیس فتا نشان داده است در نیمه اول امسال حدود ۴۲ میلیارد تومان كلاهبرداری و تراكنش غبرمجاز در فضای الكترونیك انجام شده است.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، آذری جهرمی امروز در هفتمین همایش بانكداری الكترونیك با اشاره به اهمیت امنیت حاكم بر عملیات الكترونیك شبكه بانكی گریزی به برخی آمارهای موجود ارائه شده از جانب پلیس فتا زد و توضیح داد: پلیس فتا بعنوان پلیس امینیت فضای مجازی اعلام می كند كه بیش از ۶۰ درصد شكایت های اعلامی به آن مربوط به برداشت های غیرمجاز بانكی است.
وی اظهار داشت: كم نیستند شكایت های مربوط به برداشت های غیرمجاز، ارقام متفاوتی مطرح است به صورتی كه پزشكی می گفت ۷۰ میلیون تومان از حساب وی برداشت شده است.
آذری جهرمی ادامه داد: با عنایت به حجم بالای شكایات و همینطور برداشت های غیر مجاز بانكی و از طرفی عدم مسئولیت بانك ها در این مورد از شبكه بانكی می خواهم كه به ارتقای امنیت در حوزه الكترونیك توجه ویژه داشته باشند.
وزیر ارتباطات خاطرنشان كرد: با عنایت به فراگیری پرداخت الكترونیك باید روال به گونه ای باشد كه اعتماد مردم به این حوزه خدشه دار نشده و بیش از گذشته باشد، این در شرایطی است كه اگر قرار باشد رونق اقتصادی در كسب و كارهای مجازی تولید شود این اعتماد از عوامل مهم خواهد بود.1396/11/02
13:55:08
5.0 / 5
4509
تگهای مطلب: الكترونیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب