كالیفرنیا پیشگام در امنیت دستگاه های متصل به اینترنت اشیاء

كالیفرنیا پیشگام در امنیت دستگاه های متصل به اینترنت اشیاء عصر لینك: كالیفرنیا اولین ایالت آمریكاست كه قانون امنیت سایبری دستگاه های هوشمند را به تصویب رسانده و بزودی آن را اجرایی خواهد نمود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the verge، جری براون - فرماندار ایالت كالیفرنیای آمریكا - اخیرا لایحه قانون تامین امنیت سایبری برای تمامی گجت های هوشمند را به امضا رسانیده است تا كالیفرنیا اولین ایالت در آمریكا باشد كه از تصویب و اجرای چنین قانونی برخوردار می گردد. این لایحه در سال قبل ارائه شد و در ماه اوت گذشته به تصویب مجلش سنای ایالتی رسید.
به نظر می آید كه اولین روز از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی این قانون به صورت كامل در ایالت كالیفرنیا به اجرا درخواهد آمد تا به كاربران و شهروندان ساكن در این ایالت این امكان را بدهد كه از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود در برابر نفوذ هكرها و مجرمان سایبری احتمالی محافظت كرده و درصورت مواجهه با مشكلات امنیتی، بر مبنای قوانین، مقررات و ضوابط تعیین شده با اخلالگران و هكرها برخورد شود.
لوایح مختلفی درباره تامین و افزایش امنیت سایبری دستگاه های مجهز به اینترنت اشیاء به مجلس كنگره ایالات متحده آمریكا ورود پیدا كرد اما هیچگاه به مرحله تصویب نرسید. ازاین رو به نظر می آید كه حداقل استانداردها برای دستگاه ها و گجت های هوشمند متصل به اینترنت اشیاء در نظر گرفته شده است كه البته همه لوازم خانگی و دستگاه های الكترونیكی را در بر نخواهد گرفت. البته مخالفت و انتقادات بسیاری هم به این قانون شده است كه به نظر می آید درباره چگونگی بررسی عملكرد افراد و اشیای متصل به اینترنت باشد.1397/07/09
22:00:09
5.0 / 5
4686
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب