در بازدید از دستاوردهای داخلی همراه اول در الكامپ؛

وزیر ارتباطات بر استفاده از توانمندی های بومی تاكید كرد

وزیر ارتباطات بر استفاده از توانمندی های بومی تاكید كرد عصر لینك: وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در بازدید از غرفه همراه اول در نمایشگاه الكامپ ۲۰۱۸ بر بومی سازی و استفاده از تولیدات داخلی تاكید كرد.به گزارش عصر لینك به نقل از مهر و به نقل از اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، مهندس جهرمی در جریان بازدید از غرفه همراه اول در بیست و چهارمین نمایشگاه الكترونیك، كامپیوتر و تجارت الكترونیك (الكامپ) از نزدیك در جریان فعالیت های همراه اول در حوزه IoT و هوشمندسازی فضای شهری همچون كنتورهای گاز، برق و آب قرار گرفت و در جملاتی بر حمایت همراه اول از تولیدات داخلی و دانش و فناوری بومی تاكید نمود.
همراه اول در ۸ ماه گذشته بسترهای لازم برای آزمایش ۶ شركت مودم ساز و۴ شركت كنتورساز داخلی را در شبكه رادیو، انتقال و core همراه اول در بستر NB-IoT تولید كرد و در نهایت با بومی سازی پلت فرم های لازم برای پیاده سازی این اكوسیستم، آن را به مرحله تولید رسانده است.
در این پروژه تمام لایه های رادیو، شبكه، انتقال و core در داخل بستر ارتباطی همراه اول به روزرسانی شده و برای نخستین بار در كشور توسط شركت ارتباطات سیار ایران و شركت ملی گاز در جهت مدیریت هرچه بهتر انرژی در كشور اجرایی شده است. همراه اول كسب و كار، همینطور آمادگی خویش را برای توسعه این پلت فرم با همكاری مراكز علمی و دانشگاه ها اعلام می كند.
پیش از این شركت ملی گاز ایران در ۹ بهمن ماه ۹۵، تفاهمنامه هوشمندسازی كنتورهای گاز كشور را با همراه اول امضا كرده بود و بزودی كنتور هوشمند برق را با همكاری وزارت نیرو و كنتور هوشمند آب را با همكاری وزارت جهاد كشاورزی راه اندازی می نماید. بر این اساس هم اكنون همراه اول تنها اپراتوری است كه موفق به راه اندازی بومی این طرح شده است. هوشمندسازی كنتورها، یكی از مهمترین حوزه های اینترنت اشیا (IoT) در جهان است.
گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بامداد امروز بعد از افتتاح رسمی نمایشگاه الكامپ در بازدید از غرفه همراه اول در سالن خلیج فارس ضمن بازدید از دستاوردهای نوین همراه اول بر لزوم استفاده هرچه بیشتر از توان داخلی تاكید نمود.

1397/05/08
22:33:35
5.0 / 5
4386
تگهای مطلب: الكامپ , الكترونیك , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب