نكات امنیتی در ارسال رزومه آنلاین

نكات امنیتی در ارسال رزومه آنلاین به گزارش عصر لینك این روزها كه جوانان بسیاری در جهت یافتن شغل و یا استخدام در یك شركت، به ارسال رزومه شخصی و كاری خود به صاحبان مشاغل اقدام می نمایند، باید به نكات امنیتی آن هم توجه ویژه ای داشته باشند.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت اندروید پلیس، شاید برای كاربران اینترنتی و شهروندان بسیاری تابحال پیش آمده باشد كه از شغل خود ناراضی بوده و یا بعد از اتمام دوران تحصیل بدنبال یك شغل جدید هستند تا بتوانند در آن به ترقی و پیشرفت دست یابند. ما در این گزارش قصد داریم نكاتی را برای آن دسته از افرادی كه بدنبال استخدام و یافتن شغل هستند، بیان كنیم كه می تواند از هرگونه مشكل امنیتی و لو رفتن اطلاعات شخصی و خصوصی آنها جلوگیری به عمل بیاورند.

رزومه چیست؟

به یك فایل كه به صورت PDF یا word نوشته و تایپ شده باشد و حاوی اطلاعات شخصی و شغلی شما باشد، رزومه و یا CV گفته می گردد.

به طور قطع همه آن افرادی كه یك روز بدنبال یافتن شغل بوده اند، لااقل یك بار هم كه شده مجبور بوده اند یك رزومه كاری موفق به كارفرمای مورد نظر ارسال كنند تا بدین وسیله نظر آنها را برای استخدام و گزینش بیشتر جلب كنند. اطلاعاتی كه باید در هر رزومه موفق و كارآمد درج شود، باید حاوی اطلاعات شخصی و شغلی، مدارك تحصیلی، علایق و سوابق حرفه ای و مهارت های شخص جویای كار باشد.

هم اكنون این سوال در ذهن بسیاری پیش می آید كه چطور می توان به شركت و یا كارفرمایی كه هیچ شناختی نسبت به آن نداریم، اعتماد كرده و اطلاعات دقیق و شخصی خویش را در اختیارشان قرار دهیم؟ و آیا ارسال ایمیلی كه حاوی رزومه ما هست، می تواند در آینده به یك مشكل امنیتی برای ما تبدیل شود؟

متخصصان و كارشناسان امنیت سایبری بسیاری بر این باورند كه افراد نباید به هیچ عنوان موارد زیر را در رزومه خود نوشته و یا در محیط اینترنت برای كسی ارسال كنند:

1. شماره بیمه

2. شماره گواهی نامه رانندگی

3. اطلاعات شماره حساب بانكی

4. اطلاعات كارت های اعتباری بانكی

5. گذرواژه ها

6. تاریخ تولد

در اینجا ممكن است خیلی از افراد خاطر نشان كنند كه خیلی از شركتها در وب سایت خود به پر كردن رزومه اقدام می كنند و دیگر نیازی به ارسال رزومه شخصی نیست و در صورتی كه جاهای مخصوص بعنوان مثال تاریخ تولد توسط كاربران پر نشود، آن رزومه ثبت و ارسال نمی شود. در پاسخ به این سوال باید گفت كه در وهله نخست هركاری و بخصوص یافتن شغل، اعتماد حرف اول را می زند اما منظور از نكاتی كه در بالا ذكر شد، این است كه كاربران باید توجه داشته باشند چه شركت و یا سازمانی از آنها رزومه خواسته است و آیا در وب سایت رسمی آن شركت باید اقدام به ثبت و ارسال رزومه كنند یا خیر. همینطور كاربران قادر خواهند بجای ذكر دقیق تاریخ تولد خود، تنها به گفتن سن و سال خود اكتفا كنند.

نكته بعدی كه از اهمیت خاصی برخوردار است، آن است كه كاربران جویای كار، به آدرس ایمیل ( پست الكترونیك ) صاحبان مشاغل و كارفرمایان باید توجه ویژه ای داشته باشند. به گونه ای كه نباید به هیچ وجه به ایمیل های شخصی و ناشناس كه با دامنه های عمومی تولید شده است، رزومه و اطلاعات شخصی خویش را ارسال كنند. بلكه باید تنها به آن دسته از ایمیل هایی كه مخصوص همان شركت یا سازمان است و با دامنه خاص بوجود آمده و معمولا نام و یا حروف اختصاری نام آن شركت را دارد، اقدام به ارسال رزومه كنند.

جالب است بدانید سالانه افراد بسیاری در جهان با سهل انگاری های خود در محیط اینترنت مورد سواستفاده های بسیاری قرار می گیرند كه البته این امر با آگاهی یافتن درباره امنیت سایبری و نكاتی كه به حفاظت از اطلاعات شخصی ما كمك بسزایی می كند، قابل پیشگیری خواهد بود. 

1396/07/24
17:05:20
5.0 / 5
5659
تگهای مطلب: اینترنت , سایبر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب