گوگل راز روسیه را فاش كرد

گوگل راز روسیه را فاش كرد به گزارش عصر لینك شركت گوگل اعلام كرده است كه خیلی از آژانس های روسی برای تحریف و تاثیرگذاری بر جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریكا، میلیون ها دلار برای تبلیغات در سرویس های مختلف گوگل هزینه نموده اند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از سی نت، بر مبنای گزارشی كه واشنگتن پست منتشر كرده است، شركت گوگل تبلیغات و شواهدی دال بر اقدامات مداخله جویانه و دخالت روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا كه در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد، یافته است كه بر مبنای این مدارك، آژانس های روسی بارها و بارها كوشیده اند تا با استفاده از پلتفرم تبلیغاتی سرویس های مختلف گوگل، تبلیغاتی درشبكه های اجتماعی منتشر كنند تا بر اذهان عمومی جامعه آمریكا اثرگذار باشد و جریان انتخابات را به سمت و سویی كه آنها تمایل داشتند، سوق بدهند.
در طول یك سال قبل و بخصوص بس از انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، روسیه و هكرهای وابسته به این كشور همواره مورد حملات شدید انتقادی از جانب مقامات دولتی و حقوقی آمریكا قرار گرفته و به دخالت در جریان انتخابات و یا سیستم های رای گیری متهم شده اند.
در ماه های گذشته، شبكه های اجتماعی نظیر فیس بوك، گوگل و توییتر بارها و بارها به علت انتشار تبلیغات نژادپرستانه و ضد یهود و همینطور اقدامات مداخله جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریكا مورد بازخواست قرار گرفته بودند و نمایندگان این غول های تكنولوژی توسط نمایندگان كنگره ایالات متحده آمریكا بازخواست شده و موظف شده بودند كه درباره مسائل مذكور، به آنها توضیح بدهند.
پیش از این خبری درباره تبلیغات انتخاباتی خریداری شده توسط روس ها با مبحث انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریكا در فیس بوك منتشر شده بود و هم اكنون اخبار دیگر ماهیت متفاوتِ افرادی كه تبلیغات را در پلتفرم تبلیغاتی گوگل پخش كرده اند با ماهیت افراد مربوط به تبلیغات فیس بوك اثبات می كند.
گوگل در بیانیه خود اعلام كرده است كه آژانس های روسی به منظور تاثیرگذاری و سوق دادن جریان انتخابات به سمت و سویی كه دلخواه خودشان است، میلیون ها دلار صرف تبلیغات در سرویس ها و خدمات مختلف گوگل از جمله یوتیوب، سرویس پست الكترونیكی جی میل و جست وجوگر گوگل كرده اند.
یك مقام رسمی گوگل در این خصوص عنوان می كند: «ما سیاست های دقیقی درباره تبلیغات منتشر شده با موضوعات سیاسی و مذهبی در پلتفرم گوگل داریم. گوگل در حال بررسی هرچه دقیق تر سیستم تبلیغاتی خود برای سوءاستفاده های احتمالی است و برای این منظور با محققان و شركت های مختلف آمریكایی همكاری خواهد كرد».
شركت فیس بوك هم كل تبلیغات خریداری شده توسط روس ها را ۳۰۰۰ مورد برآورد كرده و اطلاعات مربوط به آن ها را به نمایندگان كنگره آمریكا عرضه داده است.
كمیته اطلاعاتی مجلس سنای ایالات متحده آمریكا از نمایندگان سه شركت عظیم تكنولوژی یعنی فیس بوك، توییتر و گوگل، درخواست كرده است تا در جلسه ای علنی در تاریخ اول ماه نوامبر سال جاری میلادی، درباره اقدامات مداخله جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریكا توضیح داده و درباره گفته های خود شهادت دهند.
اعضای این كمیته اطلاعاتی قبلا عنوان كرده بودند كه نمایندگان شركت های فیس بوك، گوگل و توییتر كه صاحبان بزرگ شبكه های اجتماعی اینترنتی هستند، باید در جلسه ای علنی در كنگره از چگونگی ورود و نفوذ هكرهای روسی به سیستم های اینترنتی انتخابات ریاست جمهوری آمریكا كه سال قبل برگزار شد، صحبت كرده و اطلاعات، اسناد و آمار دقیقی به نمایندگان كنگره عرضه دهند.


 

1396/07/19
23:31:12
4920
5.0 / 5
تگهای مطلب: اینترنت , تكنولوژی , گوگل
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب