گرانی محصولات الكترونیكی در آمریكا سر به فلك می كشد!

گرانی محصولات الكترونیكی در آمریكا سر به فلك می كشد! عصر لینك: گزارش های منتشره حاكی می باشد كه قیمت محصولات الكترونیكی در ایالات متحده آمریكا با افزایش ۲۵ درصدی تعرفه های واردات كالا از چین، به میزان قابل توجهی گران خواهد شد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت hackaday، با عنایت به آغاز جنگ و دعوای تجاری میان ایالات متحده آمریكا و چین كه به باعث آن، تعرفه واردات ۸۰۰ نوع كالا از چین ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت، خیلی از تحلیلگران پیش بینی كرده اند كه قیمت محصولات الكترونیكی در ایالات متحده آمریكا با افزایش ۲۵ درصدی روبرو خواهد شد كه این امر درنهایت به ضرر تولیدكنندگان و مصرف كنندگان آمریكایی تمام می گردد.

آمریكا كه بزودی تعرفه گمركی ۲۵ درصدی را برای تعداد بسیار زیادی از اقلام و كالاهای وارداتی از چین اعمال نماید، خیل عظیمی از محصولات و قطعات الكترونیكی هم شامل آن ها می گردد كه تابحال به دلیل واردات از چین، برای شركت های تولیدكننده همچون اپل بسیار ارزان تر تمام می شد و آن ها می توانستند با قیمت تمام شده و نهایی كمتری، محصولات موردنظر خویش را تولید كرده و به دست مشتریان و طرفداران خود برسانند.

البته دفتر تجارت ایالت متحده علت این افزایش تعرفه های گمركی برای واردات محصولات چینی به آمریكا را قبضه بازار آمریكا و سایر كشورها توسط چین و همینطور نقض حق اختراع چینی ها از شركت های آمریكایی اعلام نموده است.

این اقدام به صورت قطع تمامی شركت های كوچك و بزرگ تولیدكننده محصولات الكترونیكی در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد چراكه اغلب آن ها در چین كارخانه هایی را احداث كرده اند و خیلی از قطعات موردنیاز خویش را در این كارخانه های چینی با قیمت تمام شده كمتری تولید و تامین می كنند. بدین ترتیب، این افزایش تعرفه ۲۵ درصدی بدون شك قیمت محصولات الكترونیكی را به شدت بالا می برد و این امر برای هزینه های بخش تحقیق و توسعه شركت های مختلف بیشتر به چشم می آید.
1397/03/28
14:10:35
4867
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب