درآمد استخراج بیت کوین به قعر دو ساله سقوط کرد

درآمد استخراج بیت کوین به قعر دو ساله سقوط کرد به گزارش عصر لینک، درآمد جهانی استخراج بیتکوین در بحبوحه زمستان رمزارز و بحران انرژی جهانی، به ۱۷.۲ میلیون دلار در روز کاهش پیدا کرده است.به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، آمار وبسایت بلاک چین دات کام نشان داده است درآمد جهانی استخراج بیتکوین حدود ۷۲ درصد در مقایسه با نوامبر سال قبل که ماینرها روزانه ۶۲ میلیون دلار درآمد داشتند، کاهش پیدا کرده است.

جو برنت، تحلیلگر ارشد شرکت "بلاک وِر سولوشنز" در اینباره اظهار نمود: ماینرهای بیتکوین همزمان با ریزش قیمت بیتکوین، دشواری استخراج و افزایش قیمتهای انرژی، همچنان شاهد کاهش میزان سودشان هستند.

این امر برخی از بازیگرانی که دستگاههای استخراج گرانبها خریده بودند و روی افزایش قیمت بیتکوین برای جبران سرمایه گذاری خود حساب کرده بودند را تحت فشار قرار داده است. بیتکوین حدود ۱۹ هزار دلار معامله می شود و از ماه آگوست نتوانسته است به بالای سقف ۲۵ هزار دلار صعود کند، چه رسد به اینکه بتواند باردیگر به رکورد ۶۹ هزار دلار نوامبر بازگردد.

همزمان، با ورود ماینرهای بیشتر به عرصه استخراج رمزارز، فرایند حل پازل ها برای استخراج بیتکوین، دشوارتر شده است که به معنای صرف نیروی رایانشی بیشتر و هزینه های فعالیت بالاتر، بخصوص برای کسانی است که قراردادهای بلندمدت خرید برق ندارند.

سود ماینرهای بیتکوین برای یک تراهش در ثانیه نیروی رایانش، از ژوییه بین ۰.۱۱۹ دلار تا ۰.۰۷۰ دلار در روز بوده است که کمتر از ۰.۴۵ دلار در نوامبر گذشته و کمترین میزان در دو سال قبل است.

این وضعیت امکان دارد به همین منوال بماند. شاخص هش ریت لوکسور که پتانسیل درآمد استخراج را اندازه می گیرد، از آغاز سال میلادی جاری تاکنون، حدود ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

این وضعیت برای استخراج کنندگان بیتکوین دردناک بوده است. ارزش سهام "ماراتون دیجیتال"، "رایوت بلاک چین" و "والکری بیتکوین ماینرز ئی تی اف" سال جاری بیشتر از ۶۰ درصد سقوط کرده و اپراتور دیتاسنتر استخراج رمزارز "کامپیوت نورت" هفته گذشته اعلام ورشکستگی کرد.

با این حال، استخراج بیتکوین زمان طولانی پیش رو دارد. انتظار می رود آخرین بیتکوین در سال ۲۱۴۰ استخراج شود که بیشتر از یک قرن دیگر است و در این فاصله، بعضی مترصد فرصت در فضای رکود خواهند بود.

مدیرعامل شرکت سازماینینگ که به دنبال راه اندازی فعالیت استخراج با استفاده از نیروی تجدیدپذیر است، می گوید تجهیزات استخراج که ابتدای سال جاری ۱۰ هزار دلار بودند را حالا میتوان ۵۰ تا ۷۵ درصد ارزان تر تهیه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در واقع، کاهش خرید تجهیزات توسط ماینرها، سازندگان را مجبور کرده است قیمتها را کاهش دهند.

منبع:

1401/07/06
12:44:59
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب