استفاده رایگان از اینترنت دانشگاهی تمدید گردید

استفاده رایگان از اینترنت دانشگاهی تمدید گردید عصر لینك: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید اینترنت رایگان دانشگاهی و استفاده از سامانه های آموزش مجازی برای یك ماه دیگر آگاهی داد.


به گزارش عصر لینک به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به سبب گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنا بر این دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در امتداد رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
البته در صورتیکه بعضی از دانشجویان از رایگان نبودن اینترنت خود هنگام حضور در سایت های دانشگاهی گله داشتند، اعلام گردید که تنها آی پی هایی که توسط دانشگاه ها اعلام شده، رایگان است و از سویی حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز اعلام نمود: برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که ممکنست شامل همه دانشگاه های کشور نباشد. این فهرست شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.
وی همینطور درباره کم شدن حجم اینترنت به سبب تغییر آی پی توضیح داد: اگر هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه آی پی عوض می شود و این آی پی در فهرست نیست، ما کاری نمی توانیم نماییم. از طرفی ما ترافیک دانشجویان را رایگان نکردیم، بلکه دسترسی به سایت های دانشگاهی را رایگان کردیم. دانشجویان ممکنست با این اینترنت به سایت های دیگری هم مراجعه کنند که ترافیک اینها رایگان نیست و از حجم اینترنت آنها کم می کند.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی در توییتر نوشت: استفاده «رایگان» دانشگاه ها، حوزه های علمیه، اساتید و دانشجویان عزیز از سامانه های آموزش مجازی، برای یک ماه دیگر تمدید گردید.
همین طور ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توییتر نوشت: ترافیک رایگان سامانه های آموزش مجازی مراکز دانشگاهی برای یک ماه دیگر تمدید گردید. ادارات کل ICT استانها برای رفع ایرادات احتمالی فنی در کنار دانشگاه ها خواهند بود. این مسئولیت پذیری اجتماعی تا امروز بیش از ۵۰ میلیارد تومان از هزینه های آموزش مجازی کشور را کاهش داده است.
هرچند با تمام این تفاسیر، پروسه رایگان شدن این سامانه های آموزشی همچنان فراز و فرودهایی دارد، از طرفی دانشجویان معتقدند حضور در کلاس های آنلاین از حجم اینترنت آنها می کاهد و در مقابل اپراتورهای اینترنتی ادعا می کنند ترافیک فهرست آی پی های ارائه شده به آنها رایگان شده و اگر سامانه ای رایگان نیست، حتما آی پی آن در لیست وجود ندارد.
منبع:

1399/03/02
11:13:50
2642
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب