رئیس پژوهشگاه فضایی ایران:

ماهواره ناهید ۲ در سه ماهه دوم سال ۹۹ تكمیل می شود

ماهواره ناهید ۲ در سه ماهه دوم سال ۹۹ تكمیل می شود به گزارش عصر لینك رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در مورد آخرین وضعیت ماهواره های مخابراتی ناهید 1 و 2 اظهار داشت: ماهواره ناهید 2 كه نمونه عملیاتی ماهواره ناهید یك است در سه ماهه دوم سال 99 تحویل پرتابگر می شود.



حسین صمیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه ماهواره ناهید یك، ماهواره ای تحقیقاتی با طول عمر دو ماه است، گفت: این ماهواره یك بستر آزمایشی شمرده می شود كه یك سری فناوری هایی را در داخل خود توسعه داده است. همچون این فناوری ها می توان به ارسال و دریافت در باند KU، پنل خورشیدی بازشونده و كنترل وضعیت سه محوره اشاره نمود.
صمیمی اشاره كرد: این فناوری ها توسط پژوهشگران پژوهشگاه فضایی توسعه داده شده و روی این ماهواره در محیط عملیاتی، تست می شود. بر این اساس ماهواره ناهید یك، ماهواره تحقیقاتی و مخابراتی خواهد بود.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران افزود: ماهواره ناهید ۲ ورژن عملیاتی شده ماهواره ناهید یك است كه با طول عمر دو سال و با امكانات به روز شده به فضا ارسال خواهد شد.
وی اشاره كرد: برای ماهواره ناهید ۲ از سامانه بومی بلوك انتقال مداری استفاده خواهیم كرد.
به گفته این مقام مسئول، كار نمونه مهندسی ماهواره ناهید ۲ و نمونه كیفی آن به پایان رسیده و پیش بینی می نماییم این ماهواره را در سه ماهه دوم سال ۹۹ تحویل پرتابگر دهیم.
صمیمی اضافه كرد: فلسفه سامانه بلوك انتقال مداری این است كه برد مداری ماهواره را بیشتر می كند. به نحوی كه بعد از آنكه ماهواره بر ماهواره را تا ارتفاع ۴۰۰ كیلومتر هدایت می كند از آنجا به بعد بلوك انتقال مداری می تواند ماهواره را تا مدار ۷ هزار كیلومتر از سطح زمین انتقال دهد. بر این اساس این سامانه روی ماهواره مخابراتی ناهید دو تست می شود كه در مدارات با ارتفاع بالای زمین كاربرد خواهد داشت.


منبع:

1398/12/02
13:44:43
5.0 / 5
4049
تگهای مطلب: فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب