خطر هك گوشی را جدی بگیرید

خطر هك گوشی را جدی بگیرید عصر لینك: خیلی از مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه خطر نفوذ هكرها به گوشیهای هوشمند در سال 2020 بسیار بالاتر از سال های قبل خواهد بود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، طبق گزارش وب سایت economictimes، در سال های اخیر كه نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به گوشیهای هوشمند و دستگاههای الكترونیكی افزایش قابل توجهی یافته است، خیلی از كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری در تلاشند با تحقیقات جدید خود به بررسی لطمه پذیری ها و ریسك های مختلفی كه در فضای مجازی به وجود می آید، كاربران و شركت های توسعه دهنده نرم افزار و سخت افزارهای مختلف را آگاه كرده و به آنها در صورت وجود خطرات و تهدیدات جدی آگهی دهند.
كارشناسان و متخصصان امنیتی اخیرا با انتشار گزارشی آگهی داده اند كه خطر نفوذ هكرها به گوشیهای هوشمند و سایر دستگاههای الكترونیكی امسال میلادی بسیار بالاتر از سال های قبل خواهد بود.
آنها علت آنرا توسعه اینترنت اشیا (IoT) و گجت های هوشمند خانگی و شخصی كه قابلیت اتصال به شبكه جهانی اینترنت را دارند، معرفی كرده اند.
طبق این گزارش، تعداد نفوذ هكرها و مجرمان سایبری و همین طور افشای اطلاعاتی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال پیش از آن، ۲۰۱۸ میلادی، ۵۴ درصد افزایش پیدا كرده است. به همین ترتیب پیش بینی می شود كه رشد و افزایش قابل توجهی در سال ۲۰۲۰ میلادی از لحاظ نفوذهای سایبری اتفاق بیفتد كه بیشتر آنها توسعه و گسترش بدافزارهای موبایلی و تروجان های بانكی خواهند بود.
آنها همین طور توسعه نسل پنجم شبكه اینترنت همراه ۵G را از دیگر دلیلهای رشد حملات بدافزاری و سایبری در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام نموده اند.
باتوجه به روند صعودی حملات سایبری و بدافزاری در جهان، خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه خیلی از شركت های كوچك و بزرگ در جهان قادر نیستند حملات سایبری و بدافزاری و نفوذ هكرها را زودتر از وقوع تشخیص داده و پیش بینی كنند؛ بدین ترتیب از بروز لطمه های سایبری و اینترنتی كه به سرقت حجم زیادی از اطلاعات شخصی و خصوصی كاربران منجر می شود، جلوگیری به عمل آورند.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) بطور قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شركت های مختلف كشورهای جهان برجای گذاشته است.
منبع:

1398/11/11
12:37:16
5.0 / 5
4583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب