رئیس جمهور در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات مطرح كرد

انتظار از دولت الكترونیك یك كارت برای همه كارها

انتظار از دولت الكترونیك یك كارت برای همه كارها به گزارش عصر لینك رئیس جمهور با تاكید بر اینكه مردم باید از ارزانترین و كوتاه ترین مسیر، خدمات الكترونیكی دریافت نمایند و آنان را نباید در راهروهای ادارات و سازمان ها سرگردان كرد، اظهارداشت: تمام تلاش ما از شروع دولت یازدهم، ایجاد و تقویت دولت الكترونیك و حذف كاغذ از سیستم اداری بوده تا بدین سان مردم هنگام مراجعه به اداره و یا سازمانی، صرفا با ارائه همان كارت ملی هوشمند خود، دیگر مجبور نباشد برای یك كار ساده ده ها برگ كپی از مداركشان ارائه نمایند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات اظهار داشت: كارهای زیادی در این مدت انجام شده است. كارت ملی را هوشمند كردیم و مردم نیز آمدند و ۲ الی ۳ ساعت وقت مردم را گرفتند تا كارتی را صادر كنند اما متاسفانه شاهدیم همچنان مردم برای مراجعه به برخی ادارات، ناچارند چندین برگ كپی مدارك همراه خود ببرند.
رئیس جمهور اظهارداشت: این كارت ملی هوشمند درست شده كه دیگر كپی مدارك از مردم نخواهند و با یك شماره كارت ملی همه اطلاعات مورد نیاز، قابل دسترس باشد.
روحانی دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات را موظف به ارائه گزارش هفتگی از روند تسریع در اجرای دولت الكترونیك و هماهنگی میان وزارتخانه ها و رفع مشكلات احتمالی كرد و اظهارداشت: باید مشكلات دولت الكترونیك را ظرف ۶ الی ۷ ماه آینده حل نماییم یعنی سال آینده به نقطه ای برسیم كه اعلام نماییم به دولت الكترونیك رسیده و این مشكلات را رفع كرده ایم.
رئیس جمهور اظهار داشت: دولت الكترونیك گامی با اهمیت در راه خدمت به مردم و مبارزه با فساد و نشانه ای از مدرن شدن دولت اسلامی ما است.
رئیس جمهور اظهارداشت: "می خواهیم كار مردم، وقتی در اداره ای وارد می شوند پیشخوان و میز خدمت فقط با یك كارت انجام گیرد. هیچ چیز دیگری نیاز نباشد. فقط یك كارت همراهش است. همه كار با آن كارت باید انجام بدهد، اگر مجوز روزنامه هم می خواهد بگیرد، با آن كارت باید انجام بگیرد. بیمه، مالیات و یا اعتراض كند با همان كارت. هیچ چیز دیگری نیاز نباشد".
روحانی اهمیت دولت الكترونیك در حوزه بهداشت و درمان را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: مثلاً در حوزه بهداشت و درمان كه در این عرصه روی بحث دولت الكترونیك خیلی هم كار شده، بنا بود كه سیستم پرونده الكترونیكی سلامت فعال شود تا همه امور درمانی در قالب همان كارت هوشمند سلامت انجام گیرد.
رئیس جمهور اضافه كرد: آن چیزی كه ما از دولت الكترونیك انتظار داریم، یك كارت است برای همه كار".
روحانی انتقال اطلاعات بین دستگاه ها و سازمان های اجرایی برای تقویت دولت الكترونیك و تسهیل امور و حركت به سمت شفافیت و گزارش آزاد اطلاعات را ضروری خواند و اظهار داشت: هدف نهایی انجام یك برنامه ریزی است تا طی ۶ ماه این مشكلات حل شود و به نقطه ای برسیم كه مردم با سهولت بتوانند اطلاعات لازم را به دست بیاورند و كار اداری خودشان را انجام دهند، بدون اینكه با كسی مواجه شوند و حرف بزنند.
در ادامه جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، گزارشی از روند اجرای پروژه دولت الكترونیك در حوزه های مختلف ارائه شد و شورا موظف شد باتوجه به توسعه قابل توجهی كه در زیر ساخت های دولت الكترونیك طی سال های اخیر انجام شده است، به طور مستمر گزارشی از اقدامات دستگاههای اجرایی در روند توسعه و اجرای كامل دولت الكترونیك ارائه نماید.
در این جلسه همین طور برلزوم توسعه تعاملات بین دستگاهی بمنظور تسریع در پیگیری و اجرای كامل دولت الكترونیك تاكید شد.
در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، در امتداد اهمیت توسعه دولت الكترونیك، نظام بودجه ریزی دستگاهها، نظام هویت و استفاده از اثر انگشت برای شناسایی هویت افراد، حذف اسناد كاغذی توسط مراكز ارائه خدمات و نیز توسعه دولت الكترونیك در بخش سلامت و مالیات و نقش آن در مبارزه و پیش گیری از فساد، تسهیل ارائه خدمات به مردم و كاهش هزینه های نظام اداری و چابك سازی نظام اداری كشور مورد تاكید قرار گرفت.
منبع:

1398/11/03
20:15:02
5.0 / 5
4491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب