بات نت ها ركورد زدند

بات نت ها ركورد زدند عصر لینك: گزارش های منتشره از آلودگی های اینترنتی، حاكی از ركورد بات نت های ثبت شده از شروع سال جاری است.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، بات نت (Botnet) شبكه ای از چندین كامپیوتر است كه مخفیانه و بدون اطلاع صاحبانشان، توسط یك بات مستر (Bot Master) برای انجام كارهای مخرب و اغلب حملات DDoS یا ارسال ایمیل های هرزنامه تحت كنترل گرفته شده است. در دی ماه امسال، در مجموع ۱۰ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۶۵۶ بات گزارش شده است. این تعداد در مقایسه با آذر ماه كه بالغ بر چهار میلیون بات گزارش شده، افزایش داشته و البته در دی ماه بیشترین آمار بات نت ها از شروع سال جاری به ثبت رسیده است.
مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) آمار آلودگی یك سال اخیر كشور را منتشر نموده است. در نمودارهای زیر تعداد بات نت ها و لطمه پذیری هایی كه در ماه های اخیر تا اختتام مهر ماه سال جاری ثبت شده، قابل مشاهده می باشد. منحنی distinct تعداد IPهایی را نشان میدهد كه برای آنها حداقل یك مورد گزارش آلودگی ثبت شده و منحنی total مجموع كل آلودگی های این IPها را نمایش می دهد.


همین طور لطمه پذیری (Vulnerability) به مدلول ضعف در روش های امنیتی سیستم، كنترل های داخلی، یا پیاده سازی است، كه می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. در دی ماه، پنج میلیون و ۷۴۳ هزار و ۴۵۶ لطمه پذیری گزارش شده است. تعداد لطمه پذیری ها بااینكه در مقایسه با آذرماه كه بالغ بر دو میلیون بوده افزایش داشته، اما در مجموع در یك سال گذشته، تعداد لطمه پذیری ها روبه كاهش بوده است.


منبع:

1398/11/01
21:46:19
5.0 / 5
4466
تگهای مطلب: اینترنت , سیستم , كامپیوتر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب