هك كلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر

هك كلمات عبور نیم میلیون سرور و روتر عصر لینك: یك هكر كلمات عبور بیشتر از نیم میلیون سرور، روتر و سیستم های اینترنت اشیا را در اینترنت منتشر نموده و در دسترس عموم قرار داده است.به گزارش عصر لینك به نقل از زددی نت، سرورها و روترهای هك شده مربوط به كشورهای متنوعی هستند. اما بخش اعظم آنها در اروپا و سپس در آمریكا واقع هستند.
فهرست مورد اشاره كه كلمات عبور بیشتر از ۵۱۵ هزار سرور و روتر و سیستم اینترنت اشیا را در بر می گیرد، در یك فوروم آنلاین انتشار یافته و شامل آدرس های آی پی هر یك از ابزار هك شده و نام كاربری و كلمات عبور آنها نیز هست.
هكر مذكور برای یافتن این اطلاعات، ابتدا كلمات عبور پیش فرض كارخانه ای را امتحان كرده و از این طریق قسمتی از اطلاعات خودرا به دست آورده است. وی سپس بعضی كلمات عبور ساده را حدس زده و بدین شیوه هم اطلاعات خودرا تكمیل كرده است.
خرابكاران اینترنتی با استفاده از این اطلاعات می توانند بطور مخفیانه بدافزارهای خودرا به سرورها و ابزار اینترنت اشیا منتقل كنند و از آنها برای سرقت اطلاعات و نفوذ به سایت های مختلف بهره بگیرند.
پیش از این در آگوست سال ۲۰۱۷ هم یك لیست ۳۳ هزارتایی از كلمات عبور مجموعه ای از روترهای خانگی انتشار یافته بود. اما تنوع و گستردگی لیست جدید نگران كننده است.


منبع:

1398/10/30
13:43:39
5.0 / 5
4882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب