در دانشگاه علم و صنعت؛

مراسم تبادل ماهواره ظفر انجام شد

مراسم تبادل ماهواره ظفر انجام شد عصر لینك: مراسم تبادل ماهواره ظفر میان دانشگاه علم و صنعت و سازمان فضایی ایران انجام شد.به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، بامداد امروز مراسم تحویل ماهواره های ظفر یك و دو در دانشگاه علم و صنعت انجام شد و این ماهواره از طرف این دانشگاه به سازمان فضایی ایران تحویل داده شد.
در این مراسم كه با حضور مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران، جبار علی ذاكری رئیس دانشگاه علم و صنعت و حسین بلندی رئیس مركز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، ماهواره ایرانی ظفر در دو نسخه یك و دو به سازمان فضایی ایران برای طی مقدمات قرار گرفتن در مدار، تحویل داده شد.
در این مراسم بعد از تشریح خاصیت های این ماهواره صورتجلسه تحویل دو ماهواره به امضای رئیس سازمان فضایی و رئیس دانشگاه علم و صنعت رسید.
قرار است این ماهواره ها بعد از طی پروسه پرتاب به وزارت دفاع برای قرار گرفتن در مدار تحویل داده شود.
بر اساس اطلاعات اعلام شده، ماهواره ظفر یك ماهواره تحقیقاتی با خاصیت سنجش از دور است كه تهیه نقشه كاربری اراضی، پایش توسعه شهری، پایش تغییرات در عرصه های طبیعی و جنگلی و تغییرات دریاچه های دائمی و فصلی و نیز شناسایی مناطق تخریب شده پس از بحران همچون كاربردهای آن خواهد بود.
ماهواره ظفر حدود ۱۱۳ كیلوگرم وزن دارد و عمر عملكردی آن برای ماندن در مدار زمین حداقل یك و نیم سال در نظر گرفته شده است كه در ارتفاع ۵۳۰ كیلومتری از سطح زمین و در مدار لئو قرار خواهد گرفت. قبل از این دانشگاه علم و صنعت ماهواره نوید را ساخته بود.


منبع:

1398/10/29
23:50:08
5.0 / 5
4445
تگهای مطلب: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب