به منظور بررسی انگیزه مهاجم؛

دستور دادستان كل آمریكا به اپل برای بازكردن قفل آیفون یك سعودی

دستور دادستان كل آمریكا به اپل برای بازكردن قفل آیفون یك سعودی عصر لینك: ویلیام بار، دادستان كل آمریكا از شركت اپل خواسته تا قفل دو گوشی آیفون را كه متعلق به فرد سعودی مهاجم به پایگاه نیروی دریایی ارتش آمریكا در پنساكولای فلوریداست، باز كند.به گزارش عصر لینك به نقل از انگجت، این تبعه عربستان سعودی در ماه دسامبر به پایگاه مورد اشاره حمله كرده بود و قبل از این اف بی آی هم از اپل خواسته بود قفل این گوشی را باز كند تا بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات آن ممكن شود. دادستان كل امریكا اقدام فرد مهاجم در تیراندازی به این پایگاه را اقدامی تروریستی توصیف كرده است.
اپل اطلاعات مربوط به حساب آی كلود محمد سعید الشمرانی را در اختیار مقامات قضائی و پلیس امریكا گذارده است. اما درخواست اف بی آی برای بازكردن قفل گوشی آیفون وی را رد كرده است.
استدلال اپل این است كه اگر با چنین درخواستی موافقت كند یك رویه قضائی دراین زمینه شكل می گیرد و از این پس هر نهاد دولتی یا قضائی كه چنین درخواستی را به هر بهانه ای طرح كند، اپل مجبور به تبعیت از آن خواهد بود.
اپل می گوید این كار موجب می شود خریداران محصولاتش دیگر اعتمادی به این شركت نداشته و تصور كنند امنیت و حریم شخصی آنها در صورت استفاده از آیفون و دیگر تولیدات اپل در معرض خطر است. در مقابل اف بی آی می گوید بررسی پیام های واتس اپ و سیگنال این فرد سعودی برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوندها و انگیزه های وی ضروری می باشد.
هر دو گوشی آیفون الشمرانی در جریان حمله وی لطمه دیدند، اما كارشناسان اف بی آی موفق شدند آنها را به حالت عملیاتی بازگردانند.


منبع:

1398/10/24
14:11:00
4242
5.0 / 5
تگهای مطلب: تولید , محصولات
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب