دارندگان كارت خوان غیرمجاز در فهرست سیاه

دارندگان كارت خوان غیرمجاز در فهرست سیاه عصر لینك: افرادی كه كارت خوان ایرانی فعال در خارج از كشور داشته باشند، شناسایی می شوند و تمامی درگاه های پرداخت الكترونیكی به نام آنها نیز غیرفعال خواهد شد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، بعد از التهابات ارزی در سال قبل بانك مركزی اصرار كرد كه تمامی كارت خوان های فعال در خارج از كشور باید از دسترس بیرون رود، چونكه فعالیت این كارت خوان ها را مخل مدیریت بازار ارز در تهران می دانست.
بر همین اساس، شاپرك از سال قبل تابحال نظارت بر فعالیت كارت خوان های خارج از كشور و خارج كردن آنها از سیستم را در دستور كار خود قرار داده است.
حدود دو ماه پیش نیز شركت شبكه الكترونیك پرداخت كارت (شاپرك)، اصرار كرد كه تراكنش های انجام شده در شبكه پرداخت الكترونیكی كشور دائماً و به روش های مختلف تحت پایش است تا در حد ممكن از بروز هرگونه تخلف شامل انجام تراكنش با كارت خوان های خارج از كشور جلوگیری شود.
شبكه پرداخت الكترونیكی كشور، شامل شركت های ارائه دهنده خدمات پرداخت و شاپرك، تراكنش های انجام شده در این شبكه را دائماً زیر نظر دارند و با روش های مختلف و متنوعی به دنبال كاهش كارهایی مانند ارائه خدمات به كارت خوان های خارج كشور هستند.
این شركت ادعا نمود كه این نظارت همچون الزامات همیشگی شاپرك برای شركت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الكترونیكی بوده و هست و درصورتی كه كوتاهی در اعمال آن توسط شركت های پی اس پی صورت گیرد، جریمه های بازدارنده ای در مورد آنها اعمال خواهد شد.
برمبنای آمار ارائه شده در آن زمان، بیشتر از ۱۵۰۰ پایانه فعال در دیگر كشورها توسط شركت های ارائه دهنده خدمات پرداخت شناسایی و محدود شده اند.
اما برمبنای آخرین تصمیمی كه این شركت برای كاهش استفاده از كارت خوان های ایرانی در خارج از كشور گرفته، اقدامی تنبیهی است كه دارندگان این كارت خوان ها را با مشكل بیشتری مواجه می كند.
برمبنای تازه ترین اطلاعیه این شركت، تمام درگاه های پرداخت الكترونیكی كه به نام پذیرندگان دارای كارت خوان فعال در خارج از كشور باشد، مسدود خواهد شد.
بر این اساس، از این پس نام و كد ملی دارندگان كارت خوان فعال در خارج از كشور، در لیست سیاه قرار می گیرد وتمامی درگاه های پرداخت الكترونیكی تعریف شده در ایران كه با همان كد ملی فعال است، مسدود و از دریافت خدمات پذیرندگی محروم خواهند بود.
شاپرك اعلام نموده كه این اقدامات نظارتی در امتداد اجرای مقررات بانك مركزی جمهوری اسلامی در خصوص ممنوعیت فعالیت كارتخوان ها خارج از كشور انجام می شود.
به این ترتیب، خیلی از افرادی كه دارای درگاه پرداخت الكترونیكی در داخل كشور و كارت خوان در خارج از كشور هستند، دیگر نمی توانند از این كارت خوان ها استفاده كنند، چونكه اگر كارت خوان آنها شناسایی شود، درگاه پرداخت الكترونیكی خودرا نیز از دست می دهند.
منبع:

1398/10/18
14:34:41
5.0 / 5
4463
تگهای مطلب: الكترونیك , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب