ایتالیا چاره ای جز همكاری با هواوی ندارد!

ایتالیا چاره ای جز همكاری با هواوی ندارد! عصر لینك: وزارت صنعت ایتالیا اخیرا خاطرنشان كرده است كه باید مجوزهای لازم برای همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه شبكه 5G صادر شود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.
اما پس از گذشت ماهها از بحبوحه بهتان زنی های كشورهای غربی مقابل هواوی، خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نمودند كه در صورت تداوم ممنوعیت و تحریم های یكجانبه گرایانه از طرف كشورهای اروپایی مقابل هواوی، این كشورها از توسعه و راه اندازی زیرساخت های لازم برای شبكه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G عقب خواهند افتاد به شكلی كه بعدا قابل جبران نخواهد بود.
طبق گزارش رویترز، استفانو پاتوانلی، وزیر صنعت ایتالیا در واكنش به درخواست كمیته مجلس این كشور برای ممنوعیت فعالیت شركت چینی هواوی اشاره كرد كه تحریم مقابل این اپراتور مخابراتی و اینترنتی بزرگ راه به جایی نخواهد برد و ما باید برای هواوی در توسعه و راه اندازی شبكه ۵G در ایتالیا نقش مهمی را در نظر بگیریم.
ایشان سپس سخنان و اظهاراتش اشاره كرد: ما در امتداد حفاظت از حریم خصوصی و ارتقای امنیت سایبری، تمامی استانداردها و پروتكل های هواوی را تحت نظارت و بررسی های دقیق خود قرار داده ایم و به این نتیجه رسیده ایم كه توسعه زیرساخت های لازم برای شبكه ۵G از طرف هواوی مطابق قوانین و مقررات سخت گیرانه و جدید ایتالیا صورت خواهد گرفت.
وی افزود: همكاری با هواوی به هیچ عنوان امنیت ملی ایتالیا را تهدید نخواهد كرد.
هفته گذشته بود كه گروهی از نمایندگان پارلمان ایتالیا با تشكیل كمیته ای فوری از دولت این كشور درخواست نمودند كه از همكاری با شركت های چینی هواوی و زد تی ای در توسعه شبكه ۵G و سایر خدمات اینترنتی و مخابراتی اجتناب كنند.
منبع:

1398/10/04
14:24:51
5.0 / 5
4646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب