جزئیات اتصال ۶۰۰ مدرسه كشور به شبكه ملی ارتباطات

جزئیات اتصال ۶۰۰ مدرسه كشور به شبكه ملی ارتباطات به گزارش عصر لینك معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست كمیته امور زیربنایی و توسعه شهرستان اردستان اظهار داشت: تابحال 600 مدرسه كشور با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 400 میلیون تومان به شبكه ملی ارتباطات متصل شده اند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، حمید فتاحی در نشست كمیته امور زیربنایی و توسعه شهرستان اردستان در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به اینكه برای هوشمند سازی مدارس و عدالت آموزشی تمام مدارس كشور به شبكه ملی اطلاعات متصل می شوند اظهار نمود: در این طرح تجهیزات اتصال توسط وزارت اطلاعات تهیه و محتوای آموزشی با تاییدیه هایی كه وزارت آموزش و پرورش می دهند، توسط بخش خصوصی تهیه و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و روستاها به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با بیان این كه هزینه اجرای این طرح در كل كشور ۱۰۰ میلیارد تومان است كه توسط وزارت ارتباطات تامین شده است، اضافه كرد: تا دهه فجر تمام مدارس شهرستان اردستان به شبكه ملی ارتباطات متصل خواهند شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پی گیری طرح توسعه ارتباطات روستایی برای كل كشور اشاره نمود و اظهار داشت: در این طرح زیرساخت های ارتباطی روستایی شامل دسترسی به تلفن ثابت، همراه و شبكه ملی ارتباطات فراهم می شود.

فتاحی با اشاره به اینكه در ابتدای دولت ۳۲ درصد روستاها به شبكه ارتباطات متصل بودند و هم اكنون ۸۰ درصد روستاها این سرویس برای آنها برقرار شده است، اظهار داشت: هزینه ایجاد هر سایت بسته به پوشش روستاها دو میلیارد تومان است كه در ضمن دو سال قبل ۸۰۰ میلیارد تومان جهت ایجاد زیرساخت در روستاهای كشور هزینه شده است.

ایشان سپس به اختصاص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد چهار سایت همراه اول روستایی با پوشش ۲۰ روستا و شش سایت شهری و جاده ای جهت شهرستان اردستان اشاره نمود و اظهار داشت: اتصال فیبرنوری جهت مسجد جامع اردستان و حسینیه كوچك زواره برای پوشش برنامه های صداوسیما نیز برقرار خواهد شد و در در حوزه گردشگری هم نقاط مستعد شهرستان و مكان هایی كه طرح های گردشگری اجرا شود از شبكه ملی ارتباطات برخوردار خواهند شد.
1398/09/26
13:59:01
5.0 / 5
4538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب