هواوی محصولات بیشتری را با سیستم عامل اختصاصی عرضه می كند

هواوی محصولات بیشتری را با سیستم عامل اختصاصی عرضه می كند به گزارش عصر لینك هواوی اخیرا اعلام نموده است كه محصولات بیشتری را با سیستم عامل اختصاصی خود روانه بازارهای جهانی خواهد نمود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، هواوی كه در سال های اخیر موفق شده است پس از سامسونگ، در جایگاه دومین تولیدكننده بزرگ موبایل در جهان قرار بگیرد، حالا اخیرا از معرفی و عرضه محصولات بیشتری كه به سیستم عامل اختصاصی آن یعنی هارمونی او اس (Harmony OS) مجهزند، آگاهی داده است.
از آنجایی كه سال قبل شركت هواوی تحت فشارهای بین المللی گوناگونی بویژه از جانب دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا قرار گرفت، احتمال توسعه یك سیستم عامل اختصاصی از جانب این غول تكنولوژی چینی قوت گرفت تا بتواند بدون هیچ گونه وابستگی به گوگل، توسعه دهنده سیستم عامل اندروید، به تولید و توسعه محصولاتش بپردازد.
البته بر مبنای گفته های مقامات این شركت چینی سیستم عامل اختصاصی هواوی، از چند سال پیش در دستور كار آن قرار داشته و به منظور رهایی از وابستگی به سیستم عامل غول های تكنولوژی آمریكایی همچون اندروید گوگل و آی او اس اپل، برای محصولات و گوشیهای هوشمند این برند در حال توسعه بوده است. اما تشدید نگرانی های امنیتی و همینطور اعمال تحریم و محدودیت های جدید تجاری ضد هواوی، باعث شد باری دیگر مسئله توسعه و عرضه یك سیستم عامل اختصاصی و یكپارچه قوت بگیرد و بعنوان چاره ای برای مقابله با تحریم های آمریكا در نظر گرفته شود.
از طرفی دیگر، توسعه بیش از پیش و استقبال بی نظیر كاربران جهانی از دستگاههای هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا باعث شده است تا هواوی بیشتر از پیش به فكر توسعه یك سیستم عامل یكپارچه برای محصولات هوشمند مبتنی بر IoT بیفتد.
طبق وب سایت phonearena، سخنگوی هواوی در این خصوص اعلام نموده است كه برنامه این شركت آن است كه سال آینده تعداد بیشتری از محصولات مبتنی بر سیستم عامل هارمونی او اس عرضه خواهد شد كه نه تنها برای بازار چین بلكه در تمامی بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.
درحال حاضر، برنامه ای برای تغییر سیستم عامل گوشیها و تبلت ها و سیستم های كامپیوتری وجود نداریم و فعلا نمی خواهیم این سیستم عامل را در این دستگاه های محبوب عرضه دهیم.
اوت سال جاری میلادی بود كه هواوی از سیستم عامل اختصاصی خود رونمایی نمود تا به خیلی از شركت های تكنولوژی نشان دهد كه می تواند به راحتی اندروید را جایگزین كند تا در مواقع اضطراری، تحت فشار و محدودیت های وضع شده قرار نگیرد و بدون وابستگی به شركت های خارجی به سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نظر برای توسعه دستگاه های این برند دسترسی پیدا كند.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان شمرده می شود، در طول یك سال اخیر از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهور آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی همچون آلمان و بریتانیا استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تاثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین ممنوع اعلام نموده بودند.
با اینكه دولت چین و شركت هواوی همه این اتهامات را بارها رد و تكذیب كردند، بنظر می رسد كه نگرانی درباره جاسوسی از اطلاعات كاربران در كشورهای مختلف ضد این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.1398/09/19
21:44:55
5.0 / 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب