معاون بانك حكمت خبر داد

استفاده از كد USSD برای دریافت رمز دوم پویا

استفاده از كد USSD برای دریافت رمز دوم پویا عصر لینك: معاون فناوری اطلاعات بانك حكمت ایرانی ها از راه اندازی كد دستوری USSD یا همان ستاره مربع ها برای دریافت رمز دوم پویا از طرف مشتریان این بانك آگاهی داد.


مهرداد خسروی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه بهترین راه ممكن برای جلوگیری از سرقت های اینترنتی (فیشینگ) استفاده از رمز دوم پویا است، اظهار نمود: با عنایت به ابلاغ بانك مركزی و ممنوعیت استفاده از رمزهای ایستا در عملیات بانكی، زیر ساخت های لازم برای اجرای این عملیات از دی ماه سال قبل در بانك فراهم گشته است، به شكلی كه حدود ۳۰۰۰ نفر از مشتریان این بانك از رمزهای دوم پویا در عملیات بانكی خود بهره برده اند.
وی با اشاره به اپلیكیشن «ارس» برای دریافت رمز دوم پویا از این بانك، اظهار داشت: با عنایت به اینكه الزامی از طرف بانك مركزی در این مدت وجود نداشت، استقبال از این طرح خیلی كم بود و در واقع در این مدت كمتر از یك درصد مشتریان ما از رمز دوم پویا استقبال كردند.
معاون بانك حكمت ایرانی ها اضافه كرد: با عنایت به اینكه عموما مردم تراكنش های بدون حضور كارت خودرا با گوشیهای تلفن همراه انجام می دهند، به صلاح شان است كه بتوانند رمز دوم پویای خودرا نیز از این طریق دریافت نمایند.
خسروی با اشاره به خاص بودن اغلب مشتریان بانك حكمت ایرانیان، اظهار نمود: جامعه هدف ما متفاوت هستند و اغلب مشتریان ما را كاركنان ارتش می سازند كه بنا بر این خیلی از آنها در زمان ساعات كاری نمی توانند گوشی هوشمند در اختیار داشته باشند، بدین سبب برای ما مهم بود كه روی سیستمی متفاوت از اپلیكیشن بیشتر كار نماییم.
وی افزود: در حال تدارك سیستمی هستیم كه مشتریان ما بتوانند هم بوسیله پیامك و هم بوسیله USSD رمز دوم پویا را دریافت نمایند كه این خدمات هیچ هزینه ای برای مشتری ندارد.
معاون فناوری اطلاعات بانك حكمت ایرانی ها درباره هزینه ارسال پیامك یا كد USSD برای خود بانك نیز، اشاره كرد: هزینه USSD برای ما بسیار پایین تر از هزینه تمام شده پیامك است، بنا بر این اهتمام می نماییم كه مشتریان ما از این سیستم استفاده كنند.
منبع:

1398/09/08
10:22:13
5.0 / 5
4242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب