دبیرشورای عالی فضای مجازی:

اختلالات اینترنتی بزودی رفع می شود

اختلالات اینترنتی بزودی رفع می شود به گزارش عصر لینك دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینكه اختلالات اینترنت بزودی با تصمیم نهادهای امنیتی رفع می شود، اظهار داشت: ترافیك داخلی در مدت اختلال در اینترنت از 750 گیگابیت بر ثانیه تجاوز كرد.به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه مراسم «آغاز به كار بنیاد ملی كارآفرینی توسعه فناوری در حوزه های بلاك چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» كه امروز (پنجشنبه ۳۰ آبان) با حضور محمد شریعتمداری وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره زمان رفع محدودیت های اینترنتی در كشور اظهار داشت: در ارتباط با اینترنت تصمیم گیری در حوزه های امنیتی كشور، اتخاذ و در نخستین فرصت، اختلالات این حوزه برطرف خواهد شد كه قرار بود امروز در جلسه ای این مساله بررسی شود.
وی درباره مشكلاتی كه برای برخی كسب و كارهای وابسته به اینترنت به وجود آمد گفت: باید كاری نماییم كه این ضرر و زیان ها كمتر شود. اگر یك شبكه ملی پرقدرت در كشور داشتیم، این زیان ها بمراتب كمتر بود.
دبیر شورای عالی فضای مجازی تاكید كرد: امیدواریم اتفاق اخیر كه منجر به قطعی اینترنت شد، موجب شود همكاران ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمهیداتی برای توانمند كردن شبكه ملی اطلاعات بیاندیشند.
فیروزآبادی اضافه كرد: شبكه ملی یك ارتباط جهانی است و زمانی می تواند خوب كار كند كه با دنیا ارتباط داشته باشد. در بستر این شبكه جهانی «صدا» و «دیتا» در كشور مشكل ندارد، اما آنچه كه با محدودیت روبه رو شده، پروتكل مربوط به اینترنت است كه با قطع آن، ضرر و زیان هایی را متوجه برخی كسب و كارها كرد.
وی با اشاره به اینكه در شرایط محدودیت های به وجود آمده برای اینترنت، كوشیدیم خدمات بانكی، حمل و نقلی و سایر خدماتی كه به صورتی با زندگی مردم در ارتباط بود را پایدار نگه داریم، درباره پیام رسان های ملی نیز اظهار داشت: ما در كیفیت پیام رسان های داخلی گرفتار كمبود هستیم اما با این وجود پیام رسان های بومی در این مدت با اقبال زیادی از طرف كاربران مواجه گشتند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: با محدودیت های به وجود آمده در اینترنت، مردم به جایگزین های داخلی در موتورهای جستجو و پیام رسان ها اقبال نشان داده اند هرچند كیفیت پیام رسان ها و خدمات داخلی به میزان كیفیت موارد مشابه خارجی نیست اما مردم با متانت و صبوری از این امكانات بهره برده اند.
فیروزآبادی از شكسته شدن ركورد ترافیك داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: ترافیك داخلی ما در این مدت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز كرد كه رشد چند برابری را نشان میدهد.


منبع:

1398/09/02
17:33:33
5.0 / 5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب