باز كردن قفل گوشی با اثرانگشت تنها در ۲۰ دقیقه!

باز كردن قفل گوشی با اثرانگشت تنها در ۲۰ دقیقه! به گزارش عصر لینك هكرهای چینی اخیرا اعلام نموده اند كه می توانند سنسور اثرانگشت گوشیهای هوشمند را تنها در عرض مدت 20 دقیقه از كار انداخته و قفل گوشی كاربران موردنظر را باز كنند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، خیلی از كاربران گوشیهای هوشمند در یكی دو سال اخیر به منظور ارتقای امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی ذخیره شده در گوشی خود، از سنسور اثرانگشت ( fingerprint) و سیستم تشخیص چهره هوشمند استفاده می نمایند.
اما حالا بنظر می رسد اخبار جدید و گزارش های انتشار یافته در مجله فوربس، نگرانی كاربران گوشیهای هوشمند را تشدید كرده است چونكه هكرهای چینی اخیرا اعلام نموده اند كه قادرند قفل گوشیهای مجهز به سنسور اثرانگشت (fingerprint scanner) را به راحتی تنها ظرف مدت ۲۰ دقیقه باز كرده و به اطلاعات شخصی قربانیان دسترسی یابند.
در ادامه این گزارش در مورد نام و نشان این هكرهای چینی نیز سخن گفته شده است كه از اعضای تیم تحقیقاتی و امنیتی X-Lab شركت چینی تنسنت هستند. آنها در مورذ روش دسترسی به اطلاعات بوسیله سنسور اثرانگشت در جریان كنفرانس شانگهای ۲۰۱۹ نیز آگاهی داده و مقالاتی خوانده بودند.
چن یو، مدیر تیم تحقیقاتی و امنیتی X-Lab ضمن اینكه هیچ اشاره دقیقی به چند و چون و جزئیات روش مورد استفاده هكرهای چینی برای باز كردن قفل گوشیهای مجهز به سنسور اثرانگشت نكرد، اما خاطرنشان كرده است كه با بهره گیری از یك اپلیكیش، لمس یك شیشه توسط افراد و در نهایت یك چاپگر سه بعدی (۳D printer) این كار قابل اجراست.
خیلی از كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه امنیت سایبری بر این باورند از آنجایی كه هیچ اشاره دقیقی به جزئیات این تكنیك نشده است، نمی توان پیش بینی نمود كه تا چه اندازه و در چه مقیاس قابلیت اجرا برای تمامی گوشیهای هوشمند موجود در جهان را داراست.1398/08/12
23:05:49
5.0 / 5
4426
تگهای مطلب: سایبر , سیستم , كاربر , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب