كاربردی كردن فناوری هوش مصنوعی در پزشكی به صورت جزیره ای امكان پذیر نیست

كاربردی كردن فناوری هوش مصنوعی در پزشكی به صورت جزیره ای امكان پذیر نیست به گزارش عصر لینك رئیس بیوبانك آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با اشاره به برگزاری نخستین همایش هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشكی، اظهار داشت: كاربردی كردن این علم مستلزم ارتباطات متقابل نهادهای فعال در این حوزه می باشد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، دكتر منصور فاتحی امروز در اولین همایش ملی "هوش مصنوعی در تصویربرداری پزشكی" با اشاره به برگزاری این همایش اظهار نمود: برگزاری آكادمی هوش مصنوعی از برنامه های جمعی این همایش به حساب می آید كه در خلال آن در مورد كابردهای هوش مصنوعی در حوزه های پزشكی بحث و تبادل نظر می شود.
وی با تاكید بر این كه در این همایش ۴۶ مقاله علمی ارسال شد، اظهار نمود: از این تعداد ۱۶ مقاله برای عرضه شفاهی و ۱۴ مقاله برای عرضه پوستر انتخاب شدند.
رئیس بیوبانك آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز افزود: علاوه بر آن درخواستی از محققان كشور عراق به منظور برگزاری یك دوره آموزشی بالینی در این زمینه برای ما ارسال شد كه با همكاری انجمن رادیولوژی ایران این دوره با حضور پنج محقق از این كشور برگزار می شود.
فاتحی با تاكید بر این كه كاربردی كردن هوش مصنوعی در حوزه های پزشكی به صورت جدا از هم امكان پذیر نیست، اظهار داشت: كاربردی كردن این علم و فناوری در حوزه های پزشكی نیازمند ارتباطات متقابل است كه امیدواریم با راه اندازی شبكه كشوری هوش مصنوعی این امر محقق شود.1398/08/12
14:48:39
5.0 / 5
4348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب