بروز مشكل اینترنت در سیمكارت های عراقی

بروز مشكل اینترنت در سیمكارت های عراقی عصر لینك: درحالی كه با عنایت به هزینه های بالای اینترنت در سرویس رومینگ اپراتورهای ایرانی، به زوار اربعین سفارش شده بود از سیمكارت های عراقی برای خدمات اینترنتی استفاده كنند، بنظر می رسد كه از روزهای گذشته به سبب مشكلات در كشور عراق، اینترنت این سیمكارت ها در بعضی مناطق با مشكلاتی مواجه می باشد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، اخباری در خصوص مشكلات اینترنت سیمكارت های عراقی منتشر و این مساله مطرح شده كه بر طبق تماس زوار اربعین، اینترنت سیمكارت های عراقی زوار به سبب مسایل امنیتی و ناآرامی های اخیر در این كشور قطع است.
در این راستا، اسماعیل رادكانی -مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور تامین و بهبود ارتباطات مناسبت های مذهبی، ملی و منطقه ای- به ایسنا اظهار داشت: استفاده از اینترنت سیمكارت های عراقی هم اكنون بستگی به شرایط آن كشور دارد كه به سبب خاص بودن این شرایط، امكان دارد در مناطقی محدودیت هایی ایجاد شود، همانطور كه چند روز پیش هم اینترنت سیمكارت های عراقی مشكلاتی داشت؛ برای مثال امكان دارد در نجف محدودیتی نباشد، اما در كربلا مشكلاتی وجود داشته باشد.
وی افزود: كشور عراق هم شرایط خاص خودرا دارد و با عنایت به شرایطی كه در این كشور وجود دارد، امكان دارد با مسائل امنیتی مواجه باشند. تصمیم درباره وضعیت اینترنت سیمكارت های عراقی با آن كشور است و ایران هم نمی تواند نقشی در تصمیم های آنها داشته باشد و یا این كه در مباحث امنیتی آنها وارد شود، اما مطابق اخباری كه انتشار یافته، وضعیت كنونی در این كشور بهتر شده است.
این در شرایطی است كه محمدجواد آذری جهرمی درباره توسعه زیرساخت های ارتباطی و با بیان این كه عراق به خاطر مشكلات امنیتی اینترنت خودرا در ایام اخیر قطع و یا محدود كرده است، به رادیو اربعین اعلام نموده بود: زوار می توانند از رومینگ اپراتورهای ایرانی كه ۳۰۰ درصد هم ارزان تر نسبت به سال قبل شده استفاده كنند.
وی ادامه داد: درباره مكالمات صوتی هم باید گفت سابقاً سیمكارت های عراقی به صرفه تر بودند اما با مذاكرات و تلاش هایی كه صورت گرفت امروز مكالمات با ایران بوسیله سیمكارت های ایرانی و رومینگ، مقرون به صرفه تر است كه البته جدول آن در اختیار زوار قرارگرفته است. درباب استفاده از اینترنت اما باید گفت هنوز سیمكارت عراقی مقرون به صرفه تر است اما به هر صورت باید گفت رومینگ ایران با كاهش قابل توجه روبرو شده و البته در اختیار زوار قرار دارد.
مشكلات اینترنت، به مسائل داخلی عراق مربوط است
طی روزهای گذشته اینگونه اعلام گردید كه در تمام مسیر حضور زوار اربعین، اینترنت سیمكارت های عراقی قطع است اما اینترنتی كه ویژه زوار به صورت رومینگ از بسته های اینترنت ایرانی در اختیار زوار ایرانی قرار می گیرد، از اینترنت ایران است و كسانی كه در اوضاع قطعی اینترنت در عراق از اینترنت رومینگ استفاده كنند، اینترنتشان برقرار است.
در این راستا به زوار پیشنهاد می شود كه چه با سیمكارت ایرانی و چه با سیمكارت عراقی، به خانواده و آشنایان خود بگویند تا بیشتر از ایران با آنها تماس گرفته شود چون در این صورت مقداری از هزینه شان در مقایسه با حالتی كه تماس از عراق به سمت ایران آغاز شود، كاسته می شود.
منبع:

1398/07/21
23:26:26
4664
5.0 / 5
تگهای مطلب: اپراتور , اینترنت , خدمات , سرویس
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب