جاسوسی در بخش ۷۰۲؛

همدستی اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریكا برای نقض حریم شخصی مردم

همدستی اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریكا برای نقض حریم شخصی مردم عصر لینك: پلیس فدرال آمریكا با همكاری آژانس امنیت ملی آمریكا ده ها هزار جستجو و بررسی غیرقانونی و بدون مجوز را در مورد وبگردی های شهروندان امریكایی در سال های 2017 و 2018 انجام داده است.به گزارش عصر لینك به نقل از ورج، برمبنای حكمی كه توسط یك دادگاه آمریكایی صادر شده این اقدام هم نقض قوانین موجود در مورد روش اجرای برنامه های كنترل و نظارت بر عملكرد شهروندان شمرده می شود و هم ناقض اصول مصرح قانون اساسی آمریكا در مورد آزادی های مدنی است.
این حكم در اكتبر سال ۲۰۱۸ توسط دادگاهی موسوم به FISC صادر شده كه یك دادگاه مخفی دولتی جهت بررسی و صدور مجوز جاسوسی سایبری از اتباع بیگانه است كه در خاك آمریكا زندگی می كنند. اما این حكم تازه روز گذشته افشا شده است.
برنامه ای كه بدین منظور در آمریكا اجرا می شود بخش ۷۰۲ نام دارد و قسمتی از یك برنامه جاسوسی بزرگتر در امریكا پس از حملات ۱۱ سپتامبر است كه به اف بی آی امكان داده تا پایگاه های داده الكترونیك و دیجیتال را در جستجوی شماره های همراه، ایمیل ها و سایر اطلاعات مورد نیاز بدون كسب مجوزهای قانونی جستجو كند. البته قرار بود این برنامه های جاسوسی تنها ضد خارجیان مقیم آمریكا اجرا شود، اما حالا مشخص شده جاسوسی های سایبری مذكور اتباع آمریكا را نیز در برمی گیرد.
رسانه های آمریكایی تا زمانی كه این طرح ضد خارجی های مقیم آمریكا اجرا می شد در مورد آن سكوت كرده بودند، اما حال كه مشخص شده جاسوسی های سایبری اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریكا اتباع خود این كشور را هم شامل می شود، نسبت به آن واكنش نشان داده اند.
بر اساس اطلاعاتی كه به دست رسانه های امریكایی افتاده، سازمان های پلیسی و اطلاعاتی این كشور بطور مرتب اینترنت را برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد مردم ایالات متحده جستجو می كنند و در این زمینه هیچ محدودیتی برای خود قائل نیستند. افشای حكم دادگاه در این زمینه پس از رد درخواست تجدیدنظر خواهی دولت در اعتراض به آن رخ داده است.


منبع:

1398/07/17
14:25:27
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب