آذری جهرمی در حاشیه جلسه دولت:

نمی توان مدیریت اپراتورها را به دست هر كسی سپرد

نمی توان مدیریت اپراتورها را به دست هر كسی سپرد به گزارش عصر لینك وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اپراتورها جزء زیرساخت های حیاتی كشور محسوب می شوند و بنا بر این نمی گردد مدیریت آنرا به دست هر كسی داد.به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: داستان ارزش افزوده روشن و شفاف است ۲۰۰۰ میلیارد تومان بازار دارد كه به سبب منطق حاكم بر آن كه مسئولان سامان دهی خودشان ذی نفع هستند، ساماندهی و طبیعتا مصوبات اجرا نمی گردد، بدین سبب باید یك تصمیم اساسی گرفت و ما مصر هستیم برمبنای حق و حقوق مردم و شكایت هایی كه وجود دارد تصمیم نهایی گرفته شود.
وی درباب برخی خبرها در خصوص مخالفت وزارت ارتباطات با انتصاب مدیر عامل اپراتور رایتل، اضافه كرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت تعرفه اپراتورها صورت نگرفته است، اپراتورها جزء زیرساخت های حیاتی كشور محسوب می شوند و بنا بر این نمی گردد مدیریت آنرا به دست هر كسی داد.
وزیر ارتباطات اشاره كرد: همانطور كه به جهت اینكه كسی مدیرعامل بانك باشد، صلاحیت تخصصی آن فردی كه می خواهد مسئولیت را برعهده بگیرد توسط بانك مركزی بررسی می شود.
آذری جهرمی افزود: كمیسیون تنظیم مقررات یك نهاد فرابخشی است و فقط سوژه وزارت ارتباطات نیست و از وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، سه عضو صاحب نظر بخش خصوصی، ستاد كل نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات همه عضو كمیسیون تنظیم مقررات هستند و این مصوبه به اتفاق آرا در آن كمیسیون تصویب گردید و یك مصوبه فرابخشی است و بحث مخالفت وزارت ارتباطات با انتصاب یك فرد نیست بلكه یك رویه است.
وی درانتها اشاره كرد: طبیعتا اگر ما بخواهیم تداوم خدامت اپراتور را مدنظر داشته باشیم، این تداوم فعالیت منوط به مدیران آن مجموعه است. در مورد اینكه چه كسی را بگذارند یا نگذارند دخالت نمی نماییم و حق سهامدار است اما اینكه فرد از صلاحیت فنی برخوردار باشد، جزء مسائل اصولی است و در ارتباط با آن پیگیر هستیم.


منبع:

1398/06/28
20:54:07
5.0 / 5
4623
تگهای مطلب: اپراتور , اقتصاد , حقوق , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب