چالش بازشناسی چهره در دانشگاه امیركبیر

چالش بازشناسی چهره در دانشگاه امیركبیر عصر لینك: از طرف دانشگاه صنعتی امیركبیر چالش فناورانه در زمینه هوش مصنوعی به منظور بازشناسی خودكار چهره در پنجمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیركبیر انجام می شود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، بازشناسی چهره افراد یكی از قابلیت های پیچیده سیستم بینایی انسان است؛ چونكه انسان قادر می باشد با دیدن تنها یك تصویر از چهره یك فرد، چهره همان فرد را حتی در صورت تغییر چهره در طول زمان شناسایی كند.

بدین جهت بازشناسی چهره همچون مسائل مطرح و مورد توجه در حوزه هوش مصنوعی در چند دهه گذشته بوده و تحقیقات زیادی تا كنون در این زمینه صورت گرفته و در سال های اخیر پیشرفت های حوزه یادگیری ماشین و رشد و گسترش استفاده از دوربین های مدار بسته در محیط های مختلف توجه به مساله بازشناسی خودكار چهره را افزایش داده است.

بر این اساس از طرف دانشگاه صنعتی امیركبیر مسابقه هوش مصنوعی با سوژه چالش بازشناسی چهره با هدف كمك به تحقیق و توسعه و تشویق پژوهشگران فعال در زمینه بازشناسی خودكار چهره و همین طور فراهم آوردن بستر لازم جهت ارزیابی كارهای صورت گرفته در این عرصه برگزار می گردد.

در این مسابقه مجموعه ای از تصاویر چهره چند فرد مشخص بعنوان داده های آموزشی در اختیار تیم های شركت كننده قرار می گیرد و تیم های شركت كننده باید الگوریتم های خودرا با استفاده از این تصاویر آموزش داده و چهره این افراد را در یك مجموعه تصویر آزمایشی جستجو كنند.

امتیاز هر یك از تیم ها برمبنای تعداد تشخیص های درست و اشتباه آن تیم محاسبه می گردد. در این مسابقه امكان ارزیابی ماهانه تیم ها وجود خواهد داشت.
مهلت شركت در نخستین دوره مسابقه اختتام شهریور ماه جاری اعلام شده است و دور دوم این مسابقه در مهرماه سال جاری برگزار می شود.

به تیم های برگزیده ماهانه و سالانه جوایز نقدی اهدا می شود.1398/06/13
14:57:06
5.0 / 5
4640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب