آخرین آمار كارت های ملی هوشمند مانده در پست

آخرین آمار كارت های ملی هوشمند مانده در پست به گزارش عصر لینك علیرغم اجبار به داشتن كارت ملی هوشمند برای دریافت خدمات دستگاه های اجرایی و بانكی، هنوز برخی از این كارت ها در پست باقی مانده است و افراد برای دریافت كارت های ملی هوشمند خود باید به واحد مورد نظر پستی رجوع كنند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، دولت از دو سال پیش، طرح كارت های ملی هوشمند را در دستور كار قرار داد و بر این اساس آخر اعتبار كارت های ملی قدیمی تا آخر سال ۱۳۹۷ تعیین شد، اما به علت تأخیر در فرایند صدور این كارت ها، خیلی از افراد هنوز موفق به دریافت كارت ملی خود نشده اند. از جانب دیگر به باعث مصوبه هیئت وزیران، از اول فروردین ماه تمام كارت های ملی قدیمی از درجه اعتبار خارج شد.
البته در ابتدای امسال مجدداً یك مهلت سه ماهه اعلام شد، اما در نهایت از تیرماه تمامی خدمات دستگاه های اجرایی و بانكهای كشور تنها با عرضه كارت هوشمند ملی انجام می شود. برخی شعب بانكی هم دیگر كارت های ملی قدیمی را برای انجام عملیات بانكی نمی پذیرند و مشتریان فاقد كارت ملی هوشمند باید كارت ملی قدیمی به همراه رسید، ثبت نام كارت هوشمند خویش را به همراه داشته باشند تا بتوانند فعالیت های بانكی خویش را انجام دهند.
طبق آخرین آمار عرضه شده توسط شركت ملی پست، تا كنون ۱۴۷ هزار و ۳۶۳ كارت ملی هوشمند هنوز در پست باقی مانده است. البته بهزاد اقبال خواه - عضو هیأت مدیره شركت ملی پست- درباره ی این آمار به ایسنا اظهار داشت: بخش قابل توجهی از كارت های ملی هوشمند كه به پست واگذار شده، توزیع شده است. ما در باجه های معطله تعداد كمی كارت ملی هوشمند داریم. به این علت كه كارت ملی در همه شئون اجتماعی و كارهای روزمره مردم دخیل است، خود مردم پیگیرش بودند و اگر هم كارت های ملی در باجه های پستی بوده، مردم به تدریج رجوع و دریافت نمودند.
بعد از صدور و تحویل كارت های هوشمند ملی به پست، پیامكی در خصوص زمان و مكان رفتن به واحد پستی به متقاضی ارسال می شود و افراد برای دریافت كارت های ملی هوشمند خود باید به واحد مورد نظر رجوع كنند. با این حال، برخی از این كارت ها در باجه های پستی دولتی سراسر كشور باقی مانده است. با عنایت به اینكه عرضه خدمات دستگاه های اجرایی و بانكی منوط به داشتن كارت ملی هوشمند شده و از سویی بعضی از این كارت ها در پست آماده ی تحویل به افراد هستند، لازم است این افراد نسبت به دریافت كارت های ملی هوشمند خود از مراكز پستی اقدام نمایند.1398/05/11
16:03:53
5.0 / 5
4744
تگهای مطلب: خدمات , هوشمند , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب