رئیس اتاق بازرگانی تهران:

فیلترینگ فضای مجازی آسیبی به اقتصاد و اشتغال

فیلترینگ فضای مجازی آسیبی به اقتصاد و اشتغال به گزارش عصر لینك رئیس اتاق بازرگانی تهران ضمن گلایه از ابراز ناامیدی از جانب برخی رسانه ها و احزاب، اظهار داشت: شبكه های اجتماعی اشكالاتی دارد اما مزایای آنها بیش از ایرادتشان است بنابراین باید راهكاری برای بخش هایی كه نكات منفی شبكه های مجازی است، پیدا نماییم، چراكه هر گونه تقابل با فضای مجازی مطمئنا به ضرر اقتصاد و اشتغال است.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، مسعود خوانساری در نشست خبری دومین دوره اهدای نشان كارآفرین امین الضرب كه امروز (۱۶ دی ماه) برگزار شد، اظهار داشت: برخی رسانه ها و احزاب، دولت را در مجموعه نظام تلقی نمی كنند. در حالی كه دولت هم بخشی از نظام است. اینكه به صورت مدام رادیو و تلویزیون بگوید اوضاع بد است و كمبود و بیكاری داریم، آن وقت جوانی كه در مملكت به دنبال كار است، باید چه كار كند.

وی ادامه داد: اگر ما هم در اتاق بازرگانی بگوییم كه وضع خراب است، قوه قضاییه هم مرتب بگوید كه وضعیت مناسب نمی باشد یا اینكه بچه های برخی از مسئولان در قاچاق نقش دارند، آن وقت جوانان چه امیدی خواهند داشت. ما در اتاق بازرگانی می خواهیم این را بگوییم كه در عین مشكلات، می توان امید تولید كرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار نمود: البته ما نمی گوییم كه نباید نقد صورت گیرد. مطالبه گری از دولت، مجلس و قوه قضاییه از خصوصیت های اتاق بازرگانی است. البته فساد و مشكلات وجود دارد اما باید هم نكات منفی را مطرح كرد و هم نكات مثبت را. اگر بخواهیم فساد را در جامعه به حداقل برسانیم به جز شفافیت، راهی نداریم. در این صورت است كه دستگاه قضایی هم می تواند به راحتی برخورد كند. امروز شبكه های اینترنتی بهترین راه برای شفافیت است.

خوانساری در ادامه تصریح كرد: البته این شبكه ها از اشكالاتی هم برخوردار می باشد اما مزایای آنها بیش از ایرادتشان است. ما زمانی نیستیم كه بتوانیم با شبكه های مجازی مقابله نماییم. زمانی نسبت به ماهواره خیلی سخت گرفته می شد اما بعد متوجه شدیم كه این كار عملی نیست. بستن شبكه های اجتماعی هم راه حل درستی نیست و باید راهكاری برای آن بخش هایی كه نكات منفی شبكه های مجازی است، پیدا نماییم. هر گونه تقابل با فضای مجازی مطمئنا به ضرر اقتصاد و اشتغال است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره برگزاری دومین دوره جایزه امین الضرب اظهار نمود: ۱۳۴ سال قبل حاج محمد حسن امین الضرب از تجار زمان خود، انجمن وكلای تجار را راه اندازی كرد و با ضرب سكه و تولید بانك كسی بود كه نخستین تشكل صنفی را پیش از انقلاب مشروطه به وجود آورد و بیش از یك قرن پیش تجارت و صنعت را در كشور پایه گذاری كرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: ما تلاش كردیم در اتاق بازرگانی تهران بدون اعمال سلیقه و سفارش بهترین كارآفرینان را كه كارهای خلاقانه انجام داده اند، انتخاب نماییم. روالی كه در سال قبل هم وجود داشت و بهترین ها انتخاب شدند. امسال هم تلاش كردیم جلسات هیات داوران به صورت غیرمتمركز صورت گیرد و همه پیشنهادات برای هیات داوران ارسال شد و با چند مرحله پایش بهترین ها انتخاب شدند.

خوانساری افزود: آمادگی ما برای این دوره بهتر از سال قبل است. امسال تلاش كردیم زندگینامه كسانی كه سال قبل نشان دریافت كردند را در قالب كتابی رونمایی نماییم. همینطور تمبری را به مناسبت صدوسی وچهارمین سالگرد اتاق بازرگانی ضرب كردیم.

وی اضافه كرد: عموما هدف ما از این همایش تولید امید و كارآفرینی در جامعه است. افرادی كه بعنوان كارآفرین برتر انتخاب شده اند، فعالیت شان را از صفر شروع كردند و امروز سبب افتخار كسب و كار كشور هستند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: سال قبل عموما از پیشكسوتان صنعت تجارت تقدیر گردید اما امسال در بخش كسب و كارهای نوین و استارت آپ ها هم تقدیر خواهیم داشت. از جوانانی كه فعالیت های خلاقانه و نوآورانه داشته اند، تقدیر خواهد شد.

به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، دومین دوره اهدای نشان كارآفرین امین الضرب روز دوشنبه (۱۸ دی ماه) در تالار وحدت برگزار می گردد و طی این مراسم ۱۰ نفر از كارآفرینان برتر نشان امین الضرب و تندیس اهدا می گردد. 

1396/10/16
18:25:00
5.0 / 5
5026
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب