عواقب قطع گوشیهای فعال نشده برعهده خریدار است

عواقب قطع گوشیهای فعال نشده برعهده خریدار است عصر لینك: هنگام خرید دستگاه با قابلیت نصب سیمكارت، حتما آنرا در حضور فروشنده برای سیمكارت خود فعال كنید، برای اینكه در غیر این صورت، آنتن دستگاه بعد از مدتی قطع شده و مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از این موضوع، برعهده خریدار خواهد بود.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، طرح رجیستری یا شناسنامه دار كردن تجهیزات سیمكارت خور با هدف مبارزه سیستمی با قاچاق تلفن همراه، پیاده سازی و اجرا شد. در رجیستری با استفاده از امكانات زیرساختی مخابرات، همه گوشیهای فعال اسكن می شوند و با استفاده از كد IMEI می توان آنها را شناخت. این كد مانند شماره شناسنامه برای تلفن های همراه می باشد و توسط شركت سازنده و به شكل منحصر به فرد صادر می شود.
بعد از آغاز به كار كامل طرح رجیستری در طول یك سال گذشته، به محض فعال شدن گوشی، تلفن همراهی كه به شكل قاچاق وارد كشور شده باشد، شناسایی شده و دارنده گوشی غیرقانونی تنها ۳۰ روز مهلت استفاده از شبكه تلفن همراه را دارد. بدین سبب لازم است خریدارانی كه قصد خرید دستگاه سیمكارت خور دارند، از فعال سازی دستگاه اطمینان حاصل كنند.
نحوه فعال سازی تلفن همراه
در گام اول ابتدا باید كد فعال سازی را یادداشت كنید؛ این كد برای گوشیهای آكبند باید روی جعبه یا كارت گارانتی موجود باشد. در گوشیهای دست دوم كه خریداری و یا انتقال مالكیت داده می شوند، كد فعال سازی به صورت پیامك برای خریدار ارسال می شود، در گوشیهایی كه به صورت مسافری وارد شده اند نیز این كد هم به شماره سیمكارت مسافر پیامك می شود و هم در حساب كاربری مسافر در سامانه همتا قابل مشاهده می باشد.
پس از یادداشت كد فعال سازی با هر سیمكارت دلخواهی كد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری كنید تا به سامانه همتا متصل شوید. پس از آن عدد مربوط به گزینه فعال سازی را برای سامانه می فرستید. حالا باید شناسه ۱۵ رقمی IMEI گوشی را بدون هیچ فاصله یا علامت اضافی تایید و ارسال كنید.
در مرحله بعد شماره سیم كارتی را كه می خواهید روی تلفن همراه از آن استفاده كنید، فرستاده و پس از آن كد فعال سازی شش رقمی دریافتی را برای سامانه ارسال كنید. در اینجا پیغامی مشاهده می كنید كه در صورت صحت اطلاعات، عدد یك را ارسال می كنید و به این صورت پروسه فعال سازی با موفقیت انجام گرفته است. در آخر پیامكی حاوی موفقیت آمیز بودن پروسه فعال سازی برایتان ارسال می شود.
بنا بر این لازم است در صورتیكه قصد خرید دستگاه با قابلیت نصب سیمكارت دارید، حتما باید آنرا در حضور فروشنده، به كمك كد فعال سازی، برای سیمكارت خود فعال سازی كنید، برای اینكه در صورت عدم فعال سازی دستگاه، آنتن دستگاه بعد از مدت كوتاهی قطع شده و مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از این موضوع، برعهده خریدار است، بدین سبب سفارش می شود حتما پروسه فعال سازی در لحظه خرید دستگاه و در حضور فروشنده صورت گیرد.
منبع:

1398/04/08
13:59:35
5.0 / 5
4505
تگهای مطلب: سیستم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب