علاوه بر پیامك های بانكی

كارمزد خدمات الكترونیكی بانك ها افزایش می یابد

كارمزد خدمات الكترونیكی بانك ها افزایش می یابد عصر لینك: برخی بانك ها مبادرت به افزایش كارمزد ارسال پیامك به مشتریان خود كرده اند و گفته می شود كه سایر كارمزدهای خدمات الكترونیك بانك ها نیز در آینده نزدیك افزایش خواهد یافت.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، برخی بانك ها از امروز به دنبال افزایش هزینه ارسال پیامك به مشتریان خود هستند كه در این زمینه اطلاع رسانی پیامكی را به مشتریان خود آغاز نموده اند.
بر این اساس مقرر است كارمزد هزینه ارسال پیامك های بانكی به مشتریان از ۱۰ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش یابد و كارمزد ارسال پیامك برای تراكنش های زیر ۳۰ هزار تومان نیز ۲۰ هزار تومان بوده كه گفته می شود، این رقم نیز افزایش خواهد یافت.
با توجه به اینكه این مساله بطور رسمی از طرف بانك مركزی اعلام نشده، بنظر می رسد كه بانك ها حداقل بطور غیر رسمی با بانك مركزی برای افزایش كارمزد این پیامك ها به توافق رسیده باشند.
پیگیری های ایسنا، از آن حكایت می كند كه سوژه افزایش كارمزد خدمات بانكی در شورای هماهنگی بانك ها مطرح شده و این شورا نیز آنرا تصویب كرده و منتظر تأیید بانك مركزی برای اجرا هستند.
به نظر می رسد كه كارمزد سایر خدمات الكترونیك بانك ها نیز طی هفته های آتی افزایش پیدا كند كه البته گفته می شود این مساله در انتظار تأیید رئیس كل بانك مركزی است.
چندی پیش مسئولان بانكی جلسه ای در بانك مركزی درباب كارمزد خدمات الكترونیك بانك ها داشته اند كه این گمان می رود كه افزایش كارمزدها از توافقات حاصل از آن جلسه باشد.
در این جلسه، سوژه كارمزد خدمات الكترونیك بانك ها مطرح شده كه مسئولان مربوطه در بانك مركزی قیمت تمام شده ای را برای این خدمات محاسبه كرده اند و گفته می شود كه جدولی در این خصوص تهیه شده كه در انتظار تأیید رئیس كل بانك مركزی است.
البته تغییر در نرخ كارمزدها نیاز به تأیید شورای پول و اعتبار دارد، اما تصمیم در بعضی از این موارد به رئیس كل بانك مركزی داده شده است.
به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، برمبنای قانون حداكثر میزان دریافت كارمزد برای خدمات بانكی باید برابر با قیمت تمام شده خدمات باشد كه بانك ها مدت زیادی است كه نسبت به فاصله محسوس بین قیمت تمام شده خدمات و كارمزدها انتقاد دارند.
منبع:

1398/03/29
14:56:56
5.0 / 5
4561
تگهای مطلب: الكترونیك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب