یك سیستم هوش مصنوعی ترسناك؛

شناسایی صورت افراد با شنیدن صدای آنان!

شناسایی صورت افراد با شنیدن صدای آنان! عصر لینك: پژوهشگران دانشگاهی سیستم هوش مصنوعی ابداع نموده اند كه با شنیدن كلیپ های صوتی از افراد می تواند مشخصات صورت آنها را شناسایی كند.


به گزارش عصر لینك به نقل از دیلی میل، پژوهشگران دانشگاه MIT یك سیستم هوش مصنوعی جالب اما ترسناك ابداع نموده اند كه می تواند با شنیدن صدای افراد مشخصات صورت آنها را شناسایی كند. پژوهشگران در یك پژوهش جدید به نام Speech۲Face توضیح داده اند نرم افزار هوش مصنوعی با دسترسی به قطعه های صوتی می تواند تصویری از صورت های افراد را بازسازی كند.
برای این منظور میلیون ها كلیپ آموزشی متعلق به یوتیوب كه در آنها بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر حضور داشتند، در یك شبكه عصبی وارد شدند. پژوهشگران درباره این پژوهش نوشته اند: هدف ما بررسی آن است كه تا چه حد می توان با بررسی شیوه حرف زدن یك فرد، ظاهر او را شناسایی كرد. مشخص است كه بطور دقیق نمی توان هیچ صوتی را به یك صورت نسبت داد. بدین سبب هدف ما پیش بینی عكس دقیق یك فرد نیست بلكه می خواهیم خاصیت های اصلی صورت فرد را شناسایی نماییم كه با صوت همخوانی دارد. این سیستم هوش مصنوعی ویدئوهای یوتیوب را بررسی و ارتباطی میان صوت و صورت فرد ایجاد كرد. علاوه برآن این سیستم درباره عواملی مانند سن، جنسیت و قومیت فرد نیز می تواند قضاوت كند. سیستم مذكور بدون دخالت انسان كار می كند. علاوه بر آن پژوهشگران این پروژه اعلام نموده اند سیستم هوش مصنوعی مذكور می تواند ارتباط میان الگوهای صورت افراد نیز شناسایی كند. بگفته پژوهشگران چنین سیستمی در آینده بسیار كارآمد است. اما كارشناسان آگهی داده اند این سیستم نمی تواند خاصیت های ظاهری فرد را دقیقاً نشان دهد بلكه تصویر ارائه شده تقریبی است.


منبع:

1398/03/22
15:22:22
5.0 / 5
4652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب