نقش نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی

نقش نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی به گزارش عصر لینك مدیركل جغرافیایی و اطلاعات مكانی شركت ملی پست اظهار داشت: نظام ملی نشانی استاندارد در مدیریت بحران های طبیعی بسیار كارآمد است.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، حسن جوادی اظهار نمود: با عنایت به اقلیم كشور، حوادث و بحران های طبیعی كه در استان های مختلف شاهد آن بودیم، دسترسی به آدرس استاندارد نكته مهمی در مراحل قبل، حین و یا بعد از بحران، است.

وی نبود اطلاعات كافی و صحیح را عامل بازدارنده در مدیریت صحیح و بموقع بحران ها برشمرد و افزود: بدون داشتن اطلاعات كافی از نقاط حادثه دیده مانند تعداد ساختمان های موجود، تعداد افراد ساكن در نقاط حادثه دیده، تصمیم گیری امری دشوار و فاقد اعتبار بوده و بر همین اساس، نظام ملی نشانی استاندارد در این گونه مواقع بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشد.

جوادی اضافه كرد: شركت ملی پست، بعنوان مجری پروژه ملی GNAF، با جمع آوری و پردازش این دسته از داده ها در بانك اطلاعاتی خود، می تواند بعنوان منبع اطلاعات مكانی به تصمیم گیران در حین و بعد از بحران كمك های شایانی كند.

مدیركل جغرافیایی و اطلاعات مكانی، نظام نشانی دهی استاندارد را بعنوان بستر و زیرساخت هوشمندسازی فرآیندهای عرضه اطلاعات مكانی و توصیفی دانست و خاطرنشان كرد: این بانك اطلاعاتی در داخل خود هوشمندی هایی مثل شبكه معابر هوشمند، دیتا مچینگ و ژئوكدینگ هوشمند دارد كه در مواقع اضطرار به كمك تصمیم گیران خواهد آمد.

جوادی اظهار داشت: از آنجائیكه عرضه خدمات كلیه سازمان های خدماتی، دولتی و خصوصی در مورد شهروندان ارتباط مستقیم با یك مكان (ملك) خواهد داشت، در نتیجه شناسایی دقیق املاك از راه آدرس یكتا و متصل به موقعیت مكانی آن ملك برای كلیه سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان ضروری و حیاتی می باشد.

او اضافه كرد: وجود نظام و سرویس نشانی استاندارد ملی مكان مرجع املاك، یكی از نیازهای پایه و اساسی برای حركت به سمت مدیریت یكپارچه بحران در سطح ملی است كه در سطح كلان شهرها و مناطق استراتژیك خصوصیت های خاصی را می طلبد.

جوادی از عبارت كد پستی بعنوان كلید مشترك اتصال اطلاعات یاد كرد و افزود: تبادل اطلاعات با كمترین حجم مورد نیاز از اطلاعات صحت سنجی شده و قابل اعتماد به جای تبادل اطلاعات توصیفی غیراستاندارد، كاراترین آثار استفاده از GNAF در مدیریت بحران است.

وی از همه دستگاه های مسئول در اجرای پروژه ملی GNAF ازجمله استانداری ها و شهرداری های سراسر كشور خواست با عنایت به اهمیت موضوع، برای تسریع درروند اجرایی این پروژه با شركت ملی پست همكاری كنند.
منبع:

1398/02/20
22:08:33
5.0 / 5
4846
تگهای مطلب: خدمات , سرویس , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب