اگر اینستاگرام هك شد چه كاری باید انجام داد؟

اگر اینستاگرام هك شد چه كاری باید انجام داد؟ عصر لینك: احتمالاً شما هم جزو میلیون ها كاربر اینستاگرام هستید؛ یك شبكه اجتماعی، عكس و ویدئومحور كه روزانه كاربران عكس، ویدئو و استوری های بسیاری را در آن آپلود می كنند. بااینكه گفته می شود كه اینستاگرام جزو شبكه های اجتماعی امن است اما امنیت هیچ وقت مطلق نیست و همیشه امكان دارد در معرض هك شدن باشید. اما اگر هك شدید چه كار باید بكنید و در این شرایط چطور می شود اینستاگرام را باخبر كنید؟


در این باره علی اصغر زارعی - مدرس دانشگاه و كارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی - به ایسنا اظهار داشت: یكی از روش هایی كه تا اندازه زیادی می تواند از هك شدن شما جلوگیری كند، فعال كردن قابلیت تأیید هویت دو مرحله ای است. نكته ای كه باید بدانید این است كه اگر حساب شما هك شود، هكرها حساب تان را به صورت دائمی حذف می كنند و احتمال پس گرفتن آن خیلی كم و گاهی غیر امكان دارد و هیچ راهی هم برای بازگرداندن آن یا دسترسی به پست ها و استوری هایتان ندارید؛ مگر این كه از آنها نسخه پشتیبان تهیه كرده باشید.
بگفته او اگر هكر پس از هك كردن صفحه شما فقط پسوردتان را عوض كرده باشد، می توانید برای پس گرفتن آن اقدام كنید. پس بوسیله آخرین نسخه اینستاگرام وارد صفحه لاگ این شوید، Forget Password را انتخاب كنید و گزینه Need More Help را بزنید. بعد برای ارسال پیام در خصوص هك شدن حسابتان، باید مشخصات را وارد كنید.
مراحل وارد كردن مشخصات به شرح زیر است:
Email You Signed Up With: یعنی ایمیلی كه با آن حساب را ثبت كردید
Contact Email: یعنی ایمیلی كه برای مكاتبات با اینستاگرام به آن دسترسی دارید. حتما مطمئن باشید كه به این حساب دسترسی دارید چون اینستاگرام جواب درخواست شما را به این ایمیل می فرستد؛ نوع حسابتان را باید مشخص كنید یعنی یكی از این موارد:
Company Or Brand Account: یعنی حساب شركتی یا تجاری
Personal Account With Photos Of You: یعنی حساب شخصی با تصاویر شخصی
Personal Account With Out Photos Of You: یعنی حساب شخصی با تصاویر مستعار، به این مفهوم كه هیچ عكسی از شما در این صفحه نیست. در آخر هم با انتخاب گزینه My Account Was Hacked اطلاع می دهید كه حسابتان هك شده است.
در كادر Any Additional Details هم می توانید اطلاعات تكمیلی را برای اینستاگرام ارسال كنید؛ نكته این كه توضیحات و اطلاعات تكمیلی باید به زبان انگلیسی باشد. بعد بوسیله گزینه Submit Request درخواستتان را برای اینستاگرام ارسال كنید. اینستاگرام بالقطع درخواست شما را بررسی می كند و بوسیله ایمیلی كه وارد كردید، شما را از روند حساب كاربری تان باخبر می كند.
دقت كنید، بررسی دقیق درخواست شما هم ممكن خیلی كوتاه باشد و اینستاگرام سریع به درخواست شما رسیدگی كند و هم امكان دارد هفته ها طول بكشد؛ پس صبور باشید چون راه دیگری برای پس گرفتن صفحه خود ندارید.
منبع:

1398/02/17
14:00:33
4728
5.0 / 5
تگهای مطلب: سیستم , شبكه اجتماعی , كاربر , هك
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب