حمله هكرهای روسی به سفارت خانه برخی كشورها

حمله هكرهای روسی به سفارت خانه برخی كشورها عصر لینك: كارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی چك پوینت با انتشار گزارشی اعلام نموده اند كه هكرها و مجرمان سایبری روسی به سفارت خانه های بعضی از كشورهای اروپایی بسیاری در سراسر جهان حمله كرده اند.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، در سال های اخیر كه حملات سایبری به نهادهای مختلف دولتی، بانكی و غیر دولتی شدت گرفته است، اخبار و گزارش های متعددی درباب حملات هكرهای تحت حمایت دولت روسیه و كره شمالی در رسانه ها انتشار یافته است كه زنگ خطر حملات سایبری به نهادهای دولتی و غیر دولتی كه اطلاعات محرمانه و مهم متعددی دارند، به صدا درآورده است.
حالا بر اساس گزارش جدیدی كه در وب سایت theverge آمده نشان داده است كه كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری دریافته و اعلام نموده اند كه هكرهای تحت حمایت دولت روسیه تابحال توانسته اند با ارسال ایمیل های آلوده ای كه در آنها لینك و فایل های ضمیمه مخرب درج شده بوده، به اطلاعات محرمانه، سری و ارزشمندی بسیاری كه در سفارت خانه های خیلی از كشورهای اروپایی دسترسی و نفوذ پیدا كنند كه این امر سبب نگرانی خیلی از این كشورهای اروپایی شده است.
هكرهای روسی تابحال توانسته اند به اطلاعات ثمین و محرمانه متعددی كه توسط مقامات فعال در سفارت خانه كشورهای اروپایی در نپال، گویان، كنیا، ایتالیا، لیبی، برمودا و لبنان جابجا و منتقل شده است، دسترسی پیدا كرده و با ارسال ایمیل های آلوده و مخرب به اهداف و انگیزه های خود دست یابند.
محققان و پژوهشگران مؤسسه چك پوینت اعتقاد دارند كه مجرمان سایبری و هكرهای روسی پس از ارسال ایمیل های مذكور كه به فایل های اكسل آلوده ای ضمیمه شده بوده اند، قادر بودند به كلی كنترل كامپیوتر و صفحه كاربری سفارت خانه موردنظر را در دست گرفته و وارد تمامی اطلاعات سری و محرمانه موجود در پست الكترونیكی مربوطه شوند.
در سال های اخیر به خصوص سال قبل میلادی، حملات سایبری و نفوذهایی كه به بانك ها، مؤسسات مالی و اعتباری كوچك و بزرگ در جهان اتفاق افتاد، پس از بررسی و تحقیقات فراوان معلوم شد كه ردپایی از حمایت دولت های مختلف نظیر روسیه و كره شمالی باز در آن وجود داشته است و این بدان معناست كه هكرها و مجرمان سایبری بدون حمایت مستقیم یا غیرمستقیم افراد و نهادهای دولتی دست به هك و نفوذ به اطلاعات بانكهای جهان نمی زنند چونكه از خطرات و تهدیدهای بزرگ آن مطلع و باخبر بوده و بدون حمایت های مالی هنگفت حاضر به انجام چنین كاری با ریسك بالا نخواهند بود.
آنها در ادامه گزارش مفصل خود عنوان كرده اند كه هنوز هدف و انگیزه هكرهای روسی كه به سفارت خانه های مذكور حمله كرده اند، معلوم و مشخص نشده اما پیش بینی می شود كه منطقه جغرافیایی كشورهای موردحمله از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار بوده است.1398/02/04
14:15:57
5.0 / 5
4661
تگهای مطلب: الكترونیك , سایبر , سفارت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب