قرعه كشی برای اعطای جوایز خدمات ارزش افزوده ممنوع گردید

قرعه كشی برای اعطای جوایز خدمات ارزش افزوده ممنوع گردید به گزارش عصر لینك بعد از ممنوع شدن فعالیت پیش فرض سرویس ارزش افزوده برای سیم كارت های جدید، همراه اول اعطای جوایز در چارچوب قرعه كشی سرویس های ارزش افزوده را هم ممنوع كرد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) كه به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامك معمول است. در خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ابزارهایی مانند پیامك، تماس و دیتای مصرفی بعنوان ابزار عرضه خدمات استفاده می شود. این خدمات می تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شركای ثالثی كه بعنوان تامین كننده ی محتوا (Content Provider) شناخته می شوند، صورت گیرد.
مهم ترین موضوعات خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، شامل اخبار، مسابقات و رأی گیری، خدمات تماس از دست رفته و صندوق پستی، تبلیغات موبایلی، اطلاع رسانی، پرداخت موبایلی، تلویزیون آنلاین وOTT، پخش یا دانلود موسیقی، زنگ انتظار تماس، بازی آنلاین، خدمات ورزشی و اطلاع رسانی، خدمات استیكر و این قبیل سرویس ها می شود.

در حالیكه اخیراً اعلام شده بود با ابلاغ سازمان تنظیم مقررات، برای سیم كارت های جدید، سرویس ارزش افزوده غیرفعال است مگر اینكه خود مشترك از ابتدا بخواهد، همراه اول اعلام نمود برای شفاف سازی بیشتر و رفع شبهه از خدمات ارزش افزوده، دستورالعمل عدم استفاده از قرعه كشی برای جوایز این سرویس ها هم به شركت ها ابلاغ گردیده است.
در این راستا ابوذر مهرمنش -مدیركل سرویس های ارزش افزوده همراه اول- در گفتگو با ایسنا، درباره ی اقدام همراه اول برای حذف اعطای جوایز در سرویس های ارزش افزوده با انجام قرعه كشی اظهار نمود: ما سبد متنوعی از سرویس ها و محتوای دیجیتال داریم كه امكان دارد خیلی از آنها را مردم نشناسند. خیلی از این سرویس ها برای تبلیغات و شناسایی خود جایزه می دهند. ما این اعطای جوایز را محدود كردیم به اینكه مردم صرفاً خود كاربری و محتوا را بشناسند.
وی با بیان این كه برخی اجرای قرعه كشی برای اعطای جایزه را نزدیك به بخت آزمایی می دانستند، اظهار داشت: بنابراین این اقدام برای شفافیت بیشتر و رفع شبهه صورت گرفت. البته ما از همان ابتدای راه اندازی سرویس ارزش افزوده، از مراجع استفتا كرده بودیم و مطابق با آن پیش می رفتیم و تمام آیین نامه هایی كه از لحاظ اعطای جوایز داشتیم، با بخت آزمایی فاصله داشت.
مدیركل سرویس های ارزش افزوده همراه اول افزود: با این حال، مطالباتی از سوی مردم بود و ما تلاش كردیم این كار را انجام دهیم. هم چنین از طرفی ما می خواستیم ارتقای كیفیت محصولاتمان را داشته باشیم. بنابراین از این پس هیچ اپلیكیشن و سرویسی در همراه اول، قرعه كشی جایزه ندارد و جایزه به كاربری محتوا و هركسی كه دستاوردی در تولید محتوا داده می شود.
به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، مطابق مصوبه ۱۴۷ كمیسیون تنظیم مقررات، برای عرضه خدمات ارزش افزوده پیامكی از جانب اپراتورها تائید مشترك برای فعال سازی الزامی است. ازاین رو اپراتور باید در مورد تمامی خدمات ارزش افزوده محتوایی پیامكی، پیش از شروع عرضه خدمات، از راه یك پیامك در مورد عرضه خدمات از مشترك سوال كند و در صورت تأیید مشترك آنرا فعال كند.
البته مشتركین تلفن همراه در صورت مواجهه با عضویت ناخواسته در خدمات ارزش افزوده پیامكی می توانند با رجوع به پایگاه اینترنتی.ir۱۹۵ یا تماس با سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات حوزه ICT به شماره ۱۹۵ شكایت خویش را ثبت كنند تا از جانب معاونت نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری پیگیری و اقدام لازم صورت گیرد. مشتركان می توانند از راه شماره گیری #۸۰۰* در تمام اپراتورهای تلفن همراه از سرویس های ارزش افزوده ای كه برای آنها فعال است، آگاه شده و در صورت عدم تمایل نسبت به حذف آنها اقدام نمایند.1398/01/19
14:33:40
5.0 / 5
4487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب