تضمین امنیت منازل با گجت های هوشمند

تضمین امنیت منازل با گجت های هوشمند به گزارش عصر لینك اگر شما هم جز افرادی هستید كه به هنگام سفر و ترك منزل خود نگران ورود افراد غریبه و سارقان به خانه هستید، می توانید با بهره مندی از گجت های هوشمند خانگی تا حد زیادی نگرانی خویش را برطرف كنید.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، حتماً تابه حال برایتان پیش آمده است كه هنگام ترك خانه و سفرهای نسبتاً طولانی، یك یا چند چراغ را در خانه روشن بگذارید. اما جالب است بدانید به عقیده كارشناسان و پلیس، این كار اولاً هیچگاه دزدان و سارقان را فریب نمی دهد چراكه آنها می دانند شما به صورت مداوم و شبانه روزی چراغ خانه تان روشن نمی ماند و دوماً اینكه برق و انرژی بسیار زیادی با این كار اتلاف می شود.
الان با افزایش محبوبیت و عرضه گجت های هوشمند خانگی همچون چراغ های هوشمند شما قادر خواهید بود به هنگام سفر، آنها را از طریق دور تنظیم كرده تا تنها در شب هنگام روشن شوند و در روشنایی روز به صورت خودكار خاموش شوند. این كار بسیار طبیعی جلوه می دهد و افراد غریبه و سارقان احتمالی واقعاً تصور می كنند كه خانه خالی نبوده و ساكنین آن هم در آن سكونت دارند. در ضمن، این چراغ های هوشمند از اتلاف انرژی جلوگیری كرده و به مصرف بهینه برق كمك بسزایی خواهد نمود. این چراغ ها همینطور قابلیت اتصال به گوشی هوشمند كاربران و صاحبان منازل را دارند تا در مواقع مختلفی از شبانه روز خاموش و روشن شده و به صورت كلی از طریق دور كنترل شوند تا این سیگنال اشتباه را به سارقان احتمالی بدهد كه كسی در منزل حضور دارد و آنها برای ورود و سرقت به خانه موردنظر نقشه نكشند.
این توانایی بدین معناست كه شما با نصب اپلیكیشن مربوطه، قادر خواهید بود از هر جایی كه در آن حضور دارید، نور خانه خویش را كنترل و تنظیم كنید.
طبق گزارش وب سایت سی نت، یكی دیگر از گجت های هوشمند خانگی كه اخیرا مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته است و به منظور افزایش امنیت منازل و محل سكونت كاربران طراحی و تولید شده است، قفل درب هوشمند است كه بر روی درب های ورودی منزل افراد نصب شده و قابلیت اتصال به گوشیهای هوشمند كاربران را دارد كه در صورت تلاش افراد غریبه و ناشناس و ضربه به آن، به صورت اخطار و نوتیفیكیشن بر روی گوشی آنها ظاهر شده و آنها را از ورود احتمالی سارقان و دزدان آگاه و آگاه كند. این قفل های هوشمند همینطور بدون نیاز به كلید، تنها با اثر انگشت یا سیستم فناوری تشخیص چهره هوشمند یا احراز هویت بیومتریك باز و بسته می شود ازاین رو احتمال نفوذ و ورود هرگونه فرد ناشناسی به خانه را غیرممكن می كند.
البته تنها سرقت دزدان نیست كه امنیت خانه مردم را تهدید می كند، بلكه آتش سوزی، انتشار گاز مونوكسید كربن و حتی سوءاستفاده هكرها و مجرمان سایبری از شبكه اینترنت بی سیم وای فای هم امنیت خانه مردم را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد. ازاین رو یكی دیگر از گجت های هوشمند خانگی كه به منظور تأمین امنیت و سلامت خانه كاربران مورد استفاده قرار می گیرد، ترموستات و سیستم اطفای حریق هوشمند است كه به هنگام افزایش دمای ناگهانی و بوی دود و آتش، روشن و فعال سازی شده و از تخریب خانه و وسایل خانه كاربران جلوگیری به عمل می آورد.
اما جالب است كه بدانید دیگر روزگار فریب دزدان و سارقان آن هم با این روش ها به سر آمده است و كاربران باید با بهره مندی از گجت های جدید و هوشمندی كه اخیرا روانه بازار شده است، قادر خواهند بود به افزایش امنیت خانه و كاشانه خود اقدام نمایند.1398/01/07
14:29:49
4727
5.0 / 5
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب