گوگل از سایت های اروپایی در مقابل حملات سایبری محافظت می كند

گوگل از سایت های اروپایی در مقابل حملات سایبری محافظت می كند به گزارش عصر لینك سازمان ها و مقامات سیاسی در اروپا از این پس می توانند از خدمات مجانی گوگل برای حفاظت از سایت های خود در مقابل حملات سایبری بهره مند شوند.به گزارش عصر لینك به نقل از انگجت، با افزایش سواستفاده از فضای مجازی برای ضربه زدن به سیاستمداران و سرقت اطلاعات حساس سایت های سازمانهای مختلف سیاسی و نظامی و اقتصادی، یافتن روش هایی برای حفاظت از این نهادها اهمیت زیادی یافته است.
از همین رو گوگل برای عرضه خدماتی در این حوزه فعال شده و طرحی موسوم به سپر یا شیلد را راه اندازی كرده است. از این طریق ابزاری در اختیار كاربران علاقمند قرار می گیرد كه به آنها كمك می نماید از وب سایت های اینترنتی و داده های ذخیره شده خود در وب حفاظت كنند و مانع از موفقیت حملاتی موسوم به DOS شوند. این حملات با استفاده از تولید تقاضای بالای بازدید از یك سایت و سرویس اینترنتی انجام شده و به آفلاین شدن آن می انجامد.
گوگل می گوید طرح سپر را بدین منظور اجرا می كند كه دیگر از كار انداختن هیچ وب سایتی امكان پذیر نباشد و اطلاعات حیاتی این سایت ها در مقاطع حساس از دسترس خارج نشود.
قرار است انتخابات پارلمان اروپا در ماه می سال جاری میلادی برگزار گردد و به نظر می آید تمایل به استفاده از خدمات طرح سپر گوگل ناشی از همین مساله باشد.

1397/11/10
23:42:47
4669
5.0 / 5
تگهای مطلب: ابزار , اقتصاد , اینترنت , خدمات
این پست عصر لینک را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب