قانون لغو گارانتی گوشی با دانلود از ماركت های ایرانی تغییر نمود

قانون لغو گارانتی گوشی با دانلود از ماركت های ایرانی تغییر نمود به گزارش عصر لینك مشكل لغو گارانتی گوشیها در صورت دانلود برنامه از فروشگاه های آنلاین غیر از گوگل پلی، با توافق بین سازمان فناوری اطلاعات و شركت سازنده ی این گوشیها رفع شده است.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، محمدجعفر نعناكار -مدیركل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات- اعلام نمود: شرایط گارانتی گوشیهای سامسونگ با تعامل بین سازمان فناوری اطلاعات و شركت سامسونگ به نفع مصرف كنندگان و توسعه دهندگان ایرانی تغییر نمود. از این پس با نصب برنامه های موبایلی خارج از گوگل پلی یا فروشگاه های آنلاین گلكسی، گوشیها از گارانتی خارج نخواهد شد.
این در شرایطی است كه قبل از این، با نصب برنامه های خارج از فروشگاه های آنلاین گوگل و سامسونگ، گوشی از گارانتی سامسونگ خارج می شد؛ اما حالا با تغییر صورت گرفته، اعلام شده در صورت صدمه به گوشی بر اثر نصب هر برنامه ای از فروشگاه های دیگر، گوشی از گارانتی خارج نمی گردد و تنها هزینه ی تعمیرات آن از كاربر گرفته خواهد شد.
در این راستا امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- هم با بازنشر این خبر اظهار نمود: دولت وظیفه اش در توسعه فناوری و نوآوری، وام دادن نیست، رتبه بندی شركت ها نیست، تولید شتاب دهنده نیست. اصلی ترین وظیفه دولت پشتیبانی از حقوق شهروندان و شركت ها در توسعه (عرضه) و به كارگیری (تقاضا) نوآوری است. تسهیل فعالیت و برداشتن موانع یا حفاظت از داده ها از همین وظیفه شكل می گیرد.
با عنایت به حذف چندباره ی بعضی از برنامه های ایرانی از فروشگاه های آنلاینی مانند گوگل پلی و اپ استور، طبیعی است كه فروشگاه های آنلاین داخلی برای قرار دادن بعضی از اپلیكیشن ها و امكان نصب آنها توسط كاربران تولید شوند.
البته این در شرایطی است كه خود گوگل پلی هم نمی تواند به صورت كامل عاری از برنامه های مخرب و بدافزار باشد و در مواردی امكان دارد حتی دانلود برنامه های نامعتبر از گوگل پلی هم منجر به ایجاد مشكلاتی برای گوشی شود. بنا بر این به كاربران سفارش می شود كه علاوه بر دانلود برنامه از فروشگاه های معتبر، هنگام دانلود و نصب اپلیكیشن ها، به شركت های آنها و یا قوانین و مجوزهایی كه درخواست می كنند هم توجه نمایند.1397/11/06
14:59:23
5.0 / 5
4770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب