بازار قطعه سازان آیفون هم كساد شده!

بازار قطعه سازان آیفون هم كساد شده! عصر لینك: گزارش های انتشار یافته از طرف شركت های تامین كننده قطعات مختلف گوشیهای آیفون نشان داده است كه با كاهش قابل توجهی در میزان درآمد كه ناشی از افت شدید حجم تولید آنهاست، مواجه گشته اند.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، اپل كه همواره یكی از بزرگترین تولیدكنندگان گوشیهای هوشمند و رقبای سامسونگ و هواوی به حساب می آید، حالا به نظر می آید تحت تاثیر عوامل متعددی گرفتار كاهش شدیدی در میزان فروش گوشیهای آیفون و به تبع آن تولید این محصولات شده است. به گونه ای كه تازه ترین گزارش ها از آن حكایت می كند كه شركت های تامین كننده و تولیدكننده قطعات موردنیاز گوشیهای آیفون باز با افت شدیدی در میزان درآمدهای خود مواجه گشته اند كه ناشی از كاهش قابل توجه در تولید قطعات مورد نیاز اپل برای ساخت و عرضه آیفون است.

خبرگزاری Nikkei اخیرا لیستی از تامین كنندگان اپل تهیه و منتشر نموده است كه نشان دهنده كاهش شدید در میزان درآمدزایی و سودآوری آنها برای اولین بار از سال ۲۰۱۶ میلادی است.

بعنوان مثال، شركت تایوانی Catcher كه قاب فلزی آیفون ایكس را تولید می كند، با یك كاهش ۲۸ درصدی و شركت Largen Precision باز به عنوان تولیدكننده لنز دوربین گوشیهای آیفون با كاهش چشمگیر ۳۳.۸۶ درصدی در آخرین ماه از سال، دسامبر ۲۰۱۸ مواجه گشته اند.

درآمد شركت فاكسكان باز به عنوان مونتاژكننده اصلی اپل در ماه دسامبر نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، ۸.۲۷ درصد كاهش یافته است كه به قول مقامات این شركت، ركود بازار موبایل و دستگاههای الكترونیكی در جهان اصلی ترین علت كاهش درامدهای این شركت بوده است.

از آن طرف نیز، كارشناسان بر این باورند كه جنگ تجاری و تنش های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریكا علت اصلی این كاهش میزان تولید بوده است كه به دنبال آن، خیلی از شركت های چینی استفاده و خرید گوشیهای آیفون را ممنوع اعلام نمودند. همین عوامل سبب شد كه اپل مجبور به كاهش ۱۰ درصدی تولید گوشیهای آیفون شود و درآمدزایی شركت های تامین كننده قطعات آن باز به میزان قبال توجهی كم شود.
1397/10/25
16:23:00
5.0 / 5
4505
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب