مركز ماهر هشدار داد؛

گوگل كروم را به روزرسانی كنید، لطمه پذیری در كمین سازمانهای دولتی

گوگل كروم را به روزرسانی كنید، لطمه پذیری در كمین سازمانهای دولتی عصر لینك: مركز ماهر با انتشار به روز رسانی مرورگر گوگل كروم از كاربران خواست برای پیشگیری از لطمه پذیری این مرورگر آنرا به روزرسانی كنند.به گزارش عصر لینك به نقل از مهر، اخیرا لطمه پذیری های چندگانه در مرورگر كروم كشف شده است كه كمترین آنها می تواند به مهاجم اجازه دهد كد دلخواه را اجرا نماید. گوگل كروم یك مرورگر وب است كه برای دسترسی به اینترنت استفاده میگردد. مركز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات های كامپیوتری در این خصوص اعلام نمود بهره برداری موفق از لطمه پذیری گوگل كروم می تواند به كاربر اجازه دهد كد دلخواه را در متن مرورگر اجرا نماید.
بر این اساس بسته به امتیازات مربوط به برنامه، مهاجم می تواند برنامه ای را نصب كند، به داده ها دسترسی داشته باشد، آنها را تغییر دهد و یا حذف كند و حتی حساب كاربری جدیدی برای خود احداث كند. در صورتیكه كاربری یك صفحه تولید شده توسط مهاجم را مشاهده كند، این لطمه پذیری قابلیت سوءاستفاده خواهد داشت.
در همین حال مركز ماهر تاكید كرد اگر این برنامه با حقوق كاربری پائین تری پیكربندی شده باشد، بهره برداری از این لطمه پذیری، تأثیر كمتری خواهد داشت. سطح ریسك این لطمه پذیری برای سازمان های دولتی و خصوصی در حد متوسط و زیاد ارزیابی شده است.
این مركز اعلام نمود هم اكنون هیچ گزارشی از سوء استفاده از این باگ امنیتی دریافت نشده است. با این وجود به كاربران گوگل كروم سفارش میگردد كه آخرین نسخه را به روز رسانی كنند. از طرف دیگر برای كاهش اثرات حمله تمام نرم افزارها با سطح دسترسی پائین اجرا شود. هچنین به كاربران تاكید شده است كه وب سایت های غیر قابل اعتماد را باز نكرده و لینك هایی با منبع نامشخص و غیر قابل اعتماد را دنبال نكنند.
مركز ماهر بر ضرورت اطلاع رسانی و آموزش كاربران در مورد خطرات لینك ها و یا فایل های پیوسته شده در ایمیل ها كه از منابع غیرقابل اعتماد ارسال می شود، تاكید كرد.
جزئیات مربوط به این لطمه پذیری در سایت مركز ماهر به نشانی certcc.ir قابل دریافت است.

1397/09/23
17:49:36
5.0 / 5
4736
تگهای مطلب: اینترنت , كاربر , كامپیوتر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب