شناسایی روش ساده برای هك كردن خودپردازهای بانكی

شناسایی روش ساده برای هك كردن خودپردازهای بانكی عصر لینك: با گذشت بیش از ۱۵ سال از عرضه ویندوز ایكس پی این سیستم عامل به دلیل صدمه پذیری های امنیتی خود كماكان قربانی می گیرد.به گزارش عصر لینك به نقل از نئووین، سیستم عامل ویندوز ایكس پی هنوز بر روی خیلی از خودپردازهای بانكی در سراسر جهان و همچون روسیه نصب بوده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
استفاده از سیستم عامل یادشده می تواند امنیت زیرساخت های بانكی را به خطر بیندازد و باعث حمله به آنها شود. اخیرا یك وب سایت روسی به نام Habrahabr اعلام نموده كه خودپردازهای بانكی مجهز به ویندوز ایكس پی در این كشور به سادگی قابل هك كردن هستند و افراد می توانند با اتصال صفحه كلید به آنها و ۵ بار فشاردادن دكمه شیفت داده های آنها را سرقت كنند.
این روش هك كه به Sticky Keys مشهور شده، به هكرها امكان می دهد به رابط كاربری ویندوز ایكس پی در خودپردازهای بانكی دسترسی یابند و همچون با استفاده از منوی استارت و تسك بار فعالیت های غیرقانونی انجام دهند.
از همین طریق می توان بدافزارهایی به درون خودپردازها تزریق كرد و حتی یك خودپرداز را به طور كامل از كار انداخت. گفته می گردد سواستفاده از برخی خودپردازهای بانك دولتی روسی Sberbank به همین طریق صورت گرفته است.

1396/10/06
19:28:33
5.0 / 5
5654
تگهای مطلب: هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب