در كنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری تشریح شد

چالش های حوزه استارتاپ ایران

چالش های حوزه استارتاپ ایران به گزارش عصر لینك معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با بیان این كه ۴ تا ۵ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی باید به جریان اقتصادی كشور متصل شوند، اظهار داشت: حوزه استارتاپ كشور با ۵ چالش مواجه می باشد.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا دكتر مهدی الیاسی امروز در كنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری با اشاره به چالش وجود ۴ تا ۵ میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی در كشور اضافه كرد: این تعداد تحصیلكرده دانشگاهی باید به جریان اقتصادی كشور متصل شوند كه تحقق این امر مستلزم هماهنگی میان نهادهای مختلف است.
وی افزود: در سال های اخیر افرادی كه توانسته اند وارد اكوسیستم نوآوری كشور شوند، دارای سبك رفتار جدیدی بودند.
الیاسی اكوسیستم كارآفرینی و نوآوری بوجود آمده در كشور را مطلوب و افتخارآمیز توصیف كرد و خاطرنشان كرد: ولی این به معنای نبود مشكل در این حوزه نیست.
معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در عین حال از پنج چالش حوزه استارتاپ اطلاع داد و اظهار داشت: متمركز شدن در حوزه های خدماتی و عدم توجه به ورود به حوزه های مبتنی بر فناوری، عدم ورود اكوسیستم های استارتاپی به حوزه های اولویت دار و عدم تعریف صحیح از تنش اجزای اكوسیستم مالی همچون چالش های حوزه استارتاپ كشور است.
وی مهیا نبودن بسترها و محیط كسب و كار و دور ماندن اكوسیستم از بافت شهری و عدم استفاده از زیر ساخت ها را از دیگر چالش های این حوزه نام برد.
1397/09/21
15:16:32
5.0 / 5
4614
تگهای مطلب: اقتصاد , خدمات , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب