گوگل از علل شكست استارتاپ ها می گوید

گوگل از علل شكست استارتاپ ها می گوید به گزارش عصر لینك مدیرعامل سابق گوگل در سخنرانی كارآفرینی لندن در مورد عوامل شكست استارتاپ و شركت های دانش بنیان سخن گفت.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، اریك اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل در جریان برگزاری رویداد كارآفرینی كه با تمركز بر روی اكوسیستم كارآفرینی در لندن، پایتخت انگلستان برگزار شد، از عوامل اصلی و محوری شكست استارتاپ و شركت های دانش بنیان سخن گفت و به خیلی از پرسش های مخاطبان و سخنرانان پاسخ داد.

وی در این گزارش به افراد و مخاطبان حاضر در این رویداد اظهار داشت كه خیلی از شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها در صورتیكه در این موارد اشتراك دارند، باید آگاه باشند كه بزودی با شكست مواجه خواهند شد.

۱. همكاری مدیرعامل فقط با آشنایان خود

بسیاری از استارتاپ های فعال در بازارهای مختلف، بعلت تمایل مدیرعامل و افراد بلندمرتبه در شركت، تنها با آشنایان خود ارتباط داشته و آنها را استخدام و مشغول به كار می كنند.

۲. عدم وجود شایسته سالاری

شایسته سالاری یكی از عوامل موفقیت آمیز برای تمامی شركت ها و نهادهای دولتی و خصوصی در جهان به حساب می آید و مقامات بلندپایه در آنها باید توجه داشته باشند كه تنها به استخدام افراد شایسته و با تحصیلات مرتبط بپردازند در غیر این صورت باید انتظار داشته باشند.

۳. تمركز بیش از حد بر محصول بجای توسعه پلتفرم

یكی دیگر از عواملی كه در شكست استارتاپ ها موثر است، تمركز اصلی شركت بر روی توسعه محصولات و سرویس های عرضه شده در آن است و یكی از عواملی كه بالعكس باعث می گردد استارتاپ های مذكور با موفقیت مواجه شوند، تمركز بر روی روند كلی و پلت فرم محصولات مذكور است.

۴. تعلل و عدم همكاری در شراكت

به گفته اریك اشمیت، یكی دیگر از عواملی كه استارتاپ های نوپا و نوظهور در جهان را با مشكلات فراوانی مواجه می كند، تعلل و عدم همكاری در شراكت برای مدیران عامل این شركت هاست.
1397/09/13
15:13:21
5.0 / 5
4893
تگهای مطلب: سرویس , سیستم , گوگل , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب