افزایش ظرفیت شبكه انتقال كشور تا سال آینده

افزایش ظرفیت شبكه انتقال كشور تا سال آینده به گزارش عصر لینك مدیر عامل شركت ارتباطات زیرساخت هم از ارتقای ظرفیت شبكه انتقال كشور از ۱۵. ۳ به ۲۴ ترابیت و شبكه IP كشور از ۶. ۸ به ۱۵ ترابیت برثانیه تا یك سال آینده اطلاع داد.به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، عباسی شاهكوه مدیر عامل شركت ارتباطات زیرساخت در همایش مدیران وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات و شركت های تابعه با اشاره به برنامه ششم توسعه در حوزه زیرساخت، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه هدف گذاری شده كه به ۳۰ ترابیت برثانیه ترانزیت بین الملل برسیم كه یكی از اولویت های اصلی شركت زیرساخت در این دوره است.
وی خاطرنشان كرد: ایران مزیت جغرافیایی هاب منطقه ای زیرساخت را دارا است و با عنایت به اینكه كشور های منطقه در این حوزه اقداماتی انجام داده اند اما هنوز برای تولید هاب منطقه ای فرصت باقی است كه البته این آخرین فرصت برای ایران در این حوزه است.
عباسی شاهكوه با اشاره به بندهای ابلاغی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حكم انتصاب وی به سمت مدیر عامل شركت زیرساخت، اضافه كرد: منطقی كردن تعرفه خدمات یكی از اولویت های این شركت است كه در حكم ابلاغی وزیر ارتباطات آمده است كه با انجام این كار شركت های فعال در این حوزه خدمات خویش را باقیمت های مناسبی ارائه می كنند و سبب رونق بازار این حوزه می گردد.
وی آزاد سازی فعالیت های شركت را یكی دیگر از بندهای ابلاغی وزیر ارتباطات عنوان نمود و اظهار داشت: در این حوزه تا جایی كه به اختیارات حاكمیتی خدشه ای وارد نشود به سمت خصوصی كردن امور می رویم و به همین منظور در حوزه Voice بین الملل تا یك سال آینده اقداماتی برای آزاد سازی آن در برنامه داریم.
مدیر عامل شركت ارتباطات زیرساخت به اهداف برنامه ششم توسعه در حوزه ارتباطات اشاره نمود و اضافه كرد: در سال های برنامه ششم توسعه، هر ساله بازار این حوزه باید رشدی معادل ۱۹. ۴ داشته باشد و بعد از ۵ سال این بازار به رشد ۲. ۵ برابر برسد و در حوزه زیرساخت تا آخر برنامه ۸۰ درصد خانوارها به شبكه پهن باند متصل شده و امكان ارائه ۲۰ مگابیت برثانیه سرویس وجود داشته باشد.
وی به برنامه ۳۰ ترابیت ترانزیت بین الملل تا آخر برنامه ششم توسعه اشاره نمود و اظهار داشت: برای رسیدن به این هدف و اجرایی كردن آن شركتی در این حوزه تشكیل می گردد كه با استفاده از بازاریابی منطقه ای و تمركز در این حوزه به اهداف برنامه ششم در ترانزیت بین الملل برسیم كه سبب اقتدار كشور در منطقه می گردد.
عباسی شاهكوه پیاده سازی ساختار سازمانی مصوب، نصب و راه اندازی پروژه انتقال و تدبیر، اجرای طرح IP، اجرای IGW، افزایش كمی و كیفی ظرفیت بین الملل- POP ها – Peering، پیگیری BSS/ OSS، تكمیل فیبر كشی ها، طراحی DRP، افزایش ظرفیت ترانزیت و اساسنامه شركت ترانزیت، آزاد سازی صوت بین الملل و واگذاری فیبر تاریك را از برنامه های در دست اقدام شركت ارتباطات زیرساخت اعلام نمود.
وی در انتها سخنان خود با اشاره به شاخص های یك سال آینده در حوزه زیرساخت، اظهار داشت: در حوزه بین الملل از۱. ۱ ترابیت در انتها آبان ماه در یك سال آینده به دو برابر وضع موجود برسیم و در IP داخلی با انجام پروژه های در دست اقدام از ۶. ۸ ترابیت بر ثانیه كه تا یك سال آینده به حدود ۱۵ ترابیت افزایش می یابد.
مدیر عامل شركت ارتباطات زیرساخت از ارتقای شبكه انتقال كشور از ۱۵. ۳ به ۲۴ ترابیت تا یك سال آینده اطلاع داد و اظهار نمود: هم اكنون در كشور در حدود ۶۶ هزار كیلومتر فیبر وجود دارد كه با افزایش ۴ هزار كیلومتری تا یك سال آینده شبكه فیبر زیرساخت به هم متصل و تكمیل می گردد.
به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، رسول سراییان - رئیس سازمان فناوری اطلاعات - هم با تشریح اهداف این سازمان اعلام نمود: مهمترین ماموریت حوزه فناوری اطلاعات دستیابی به بازاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی تا آخر سال ۱۴۰۰ است كه از این رقم ۶۰ درصد مربوط به حوزه CT و مابقی مربوط به بخش IT خواهد بود.
سراییان با اشاره به اقدامات لازم برای رسیدن به این هدف اظهار نمود: برای رسیدن به هدف تعیین شده بازار ۱۰۰ هزار میلیاردی ICT باید در پهنه استانی یك سند برای تبیین و تدوین پتانسیل هر استان وجود داشته باشد.
وی با اشاره به نقش بخش های خصوصی و دولتی برای رسیدن به اهداف تعیین شده سازمان فناوری اطلاعات بیان كرد: اینكه بخش های خصوصی و دولتی چه اقداماتی باید انجام دهند، نیازمند اقداماتی است كه باید عملیاتی شود. امروز خدمات دولت الكترونیكی و توانمندسازی آن بسیار مورد توجه است.


 

1396/10/03
19:47:44
5.0 / 5
5103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب