وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

باید در فضای مجازی موضع فعالانه داشت

باید در فضای مجازی موضع فعالانه داشت عصر لینك: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: باید واقعیت های زندگی و گره گشایی نماز در تمامی امور بیان شود زیرا در اذهان می نشیند و می توان از این ظرفیت در فضای مجازی بهره برد و باید همواره به یاد داشته باشیم مسئولیت ما برای ترویج دین بالاتر از نگرانی صدمه های فضای مجازی است.


به گزارش عصر لینك به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز در بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در تالار شهید آوینی بندرعباس، اضافه كرد: فضای مجازی فضایی است كه در این پدیده یك خصلت و خاصیتی است كه آن را از سایر پدیده ها متفاوت می كند و آن هم انتشار پرسرعتش است.
آذری جهرمی تصریح كرد: پیام و خبری كه در فضای مجازی منتشر می گردد هركس به اندازه اطلاعاتش برداشت می كند.

وی با اشاره به اینكه اگر امروز در این فضا كاركنیم باید نقشه و پیام را خوب بیان نماییم، اظهار نمود: باید ابتدا پیام واقعی نماز را بیان كرده و به خوبی مطرح نماییم البته مهم است از چه مرجعی صادر شود و شنونده به اعمال خودمان نگاه می كند و سپس می پذیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینكه میزان پخش مطالب دینی و غیراخلاقی برابر است، افزود: مطالب دینی تأثیر بسیار بیشتری داشته و به طور مثال دعای فرج 20 میلیون بار بازدید دارد اما یك مطلب غیراخلاقی شاید به یك میلیون هم نمی رسد پس بستر لازم در جامعه وجود دارد و اقبال مردم به مطالب دینی بیشتر است.

وی ادامه داد: دشمنان از هر ابزاری برای ترویج مطالب غیراخلاقی بهره برده و امروزه ابزارشان فضای مجازی است، اما سؤال این است كه آیا سال به سال بر جمعیت كسانی كه به پیاده روی اربعین می روند افزوده می گردد یا خیر؟ در مراسم شب های قدر اقبال مردم سال به سال رو افزایش است یا خیر؟ كلاس های تفسیر قرآن در حال ازدیاد است یا خیر؟ پس نشان داده است پایه اطلاعاتی مردم كه در ذهنشان شكل گرفته، دلدادگی شان و تمامی این موارد وجود دارد و اعتقادات مردم سر جای خود است اما ما باید هنر كرده و نقشه راه را به درستی انتقال داده و آن را به شكلی طراحی نماییم كه با عملمان بخواند.

آذری جهرمی با اشاره به اینكه باید پیام را اصولی منتقل كرد، عنوان كرد: شاید جوانان ما امروز حوصله و وقت نداشته و توجهی به سخنرانی نداشته باشند اما با ابزارهای جدید مانند فتوتیتر و موشن گرافی می توان پیام خویش را به آن جوان رساند.

وی بابیان اینكه داستان های متعددی در مورد نماز وجود دارد، افزود: باید واقعیت های زندگی و گره گشایی نماز بیان شود زیرا در اذهان می نشیند و می توان از این ظرفیت در فضای مجازی بهره برد و مسئولیت ما برای ترویج دین بالاتر از نگرانی صدمه های فضای مجازی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه به هنر، سلیقه و توانمندی برای انتقال این مفهوم نیاز است، تصریح كرد: با یك ویدئو می توان به شبهات اساسی پاسخ داد و البته یكی از اثرات منفی فضای مجازی همین تولید شبهه است و باید در مقابل آن به فرموده مقام معظم رهبری موضع فعالانه داشته باشیم.

وی ادامه داد: نباید تمام حواسمان به دفاع كردن باشد بلكه باید به فكر جا انداختن مطالب و پیام های دینی هم باشیم.

آذری جهرمی بابیان اینكه اگر من مدیر و مسئول عامل به حرف خود نباشم، ترویج آن حرف از جانب خود نتیجه ای ندارد، اضافه كرد: كسی كه در این فضا می خواهد كار كند لازمه نخستش توجه به خداست و اگر كسی دید حرفش در فضای مجازی پیش نمی رود كمی به اعمال خودش نگاهی بیندازد و ببیند ارتباطی بین اعمالش با دستورات خدا وجود دارد یا خیر.

وی با تاكید بر اینكه فضای مجازی ابزار ترویج است اما نباید ذات ترویج یادمان رود و به خود فراموشی دچار شویم، اظهار داشت: فضای مجازی امروز تك بعدی نیست بلكه تمامی ابعاد انسان را مشاهده می كند و این ابزار بی نظیر امروز در اختیار ما وجود دارد.


1396/10/01
14:02:06
5.0 / 5
4875
تگهای مطلب: فضای مجازی , فناوری , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asrelink.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عصر لینك محفوظ است

عصر لینك

معرفی وبسایتهای خوب